• Čtvrtek 17. srpna 2017 Petra

Badmintonistka Gavnholt se loučila vítězně, Koukal padl i podruhé

Kristína Gavnholt | foto: Reuters

30 2012
Postup do osmifinále jí utekl, alespoň se s londýnskou olympiádou rozloučila vítězně. Badmintonistka Kristína Gavnholt přehrála ve svém druhém a posledním vystoupení Larisu Grigovou z Ukrajiny 2:1 (-13,15, -15). A právě kvůli ztrátě setu skončila už ve skupině. Petr Koukal dohrál s bilancí dvou porážek. Na Španěla Pabla Abiana nestačil 1:2 (- 17, 16, -16).

Gavnholt, jež startovala na předchozích OH pod dívčím jménem Ludíková, dokázala Grigovou porazit poprvé v kariéře. První set získala hladce 21:13, druhý, kvůli němuž přišla o šanci na postup, ztratila 15:21 a rozhodující sadu vyhrála 21:15.

O první místo ve skupině bude hrát Grigová v pondělí s Němkou Juliane Schenkovou, jež Gavnholtovou v sobotu porazila ve dvou setech.

Koukal měl před zápasem s Abianem i v případě vítězství pouze teoretické šance na postup. Španělský badmintonista si v závěrečném duelu skupiny zahraje o osmifinále s bývalým olympijským vítězem a mistrem světa Taufikem Hidajatem z Indonésie, který Koukala zdolal jednoznačně dvakrát 21:8.