• Pondělí 21. srpna 2017 Johana

Venezuelané udrželi s basketbalisty USA remízovou čtvrtinu, pak odpadli

Gregory Echenique z Venezuely zakončuje na americký koš, jeho počínání sledují DeMarcus Cousins (vlevo) a Carmelo Anthony. | foto: Reuters

9 2016
Po vlažném začátku basketbalisté USA suverénně vyhráli i druhý zápas na olympijských hrách v Riu de Janeiro, Venezuelu porazili 113:69. Nejlepším střelcem obhájců zlata byl Paul George s 20 body.

Čtrnácti body přispěl k jasnému vítězů Carmelo Anthony, který hraje už na čtvrté olympiádě a v žebříčku nejlepších střelců americké reprezentace vystřídal na třetím místě legendu Michaela Jordana. Víc bodů za národní tým dali jen LeBron James a David Robinson.

Američané začali turnaj jasnou výhrou nad Čínou, ale vstup do utkání s Venezuelou byl rozpačitý. První čtvrtina skončila nerozhodně 18:18, ve druhé již favorit zvítězil rozdílem třídy 30:8.

Podobně vypadala i čtvrtá část, v níž výběr USA dominoval poměrem 38:18. Trenér Mike Krzyzewski si tak snadno vylepšil bilanci u reprezentace na 82 vítězství při jediné porážce.

Další soupeř už by měl americké basketbalisty prověřit více. Ve středu narazí na Austrálii, která má v kádru pět hráčů z NBA a v Riu zatím neprohrála. Jasně zdolala Francii a nyní přehrála neméně silné Srbsko 95:80.

Australany táhla dvojice rozehrávačů Mathew Dellavedova (23 bodů a 13 asistencí) a Patty Mills (26 bodů). Miroslav Raduljica zaznamenal za poražené 25 bodů, ale už 19 za první půli. Miloš Teodosič připojil 17 bodů.