• Středa 16. srpna 2017 Jáchym

Bedáňová si zahraje také dvouhru

14 2000
S y d n e y - Česká tenistka Daniela Bedáňová odletěla ve středu z Prahy s tím, že bude hrát na olympijských hrách jen čtyřhru. Až v Sydney se cestou z letiště dozvěděla o možnosti nastoupit i ve dvouhře. Neváhala prý ani minutu. Nabídka přišla od Mezinárodní tenisové federace poté, co se některé hráčky omluvily a bylo třeba doplnit turnajového pavouka tenistkami, které zatím byly přihlášené jen do čtyřhry. "Udělalo mi to radost. O tom, že bych měla šetřit síly jen na debla, jsem vůbec nepřemýšlela," řekla Bedáňová.

Jméno první soupeřky se, stejně jako další čeští tenisté, dozví po pátečním losování. Sedmnáctiletá Bedáňová trénuje pod vedením otce Jana a má za sebou teprve sedm startů na turnajích WTA Tour. V únoru vyhrála první profesionální turnaj v kariéře v americkém Rockfordu s dotací 25.000 dolarů a v srpnu porazila v Los Angeles světovou osmičku Nathalii Tauziatovou z Francie.

Loni druhá juniorka světa od se od ledna posunula v žebříčku z dvoustého na 86. místo. V dubnu pomohla v Bratislavě českým tenistkám k postupu do finálové skupiny Fed Cupu. Ve čtyřhře hrála s Květoslavou Hrdličkovou, se kterou vytvoří pár i na olympiádě v Sydney.