Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 18. srpna 2017 Helena

Beránková s Dlabolou jsou zatím sedmí

10 2002
Salt Lake City - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Drž," zařval Otto Dlabola na svou partnerku Kateřinu Beránkovou při odhozeném salchowu. Jeho hlas plný obav zaduněl až vysoko na tribunách zaplněné haly Salt Lake Ice Centre. "Myslel jsem, že jsem jí odhodil nakřivo," vysvětloval poté omluvným hlasem. Všechno dobře dopadlo, český krasobruslařský pár se v krátkém programu sudím líbil a v polovině olympijské soutěže figuruje na výtečné sedmé příčce. "Fantastické, s takovým výsledkem jsme vůbec nepočítali," rozplývala se Kateřina Beránková.

České duo je na prahu životního úspěchu, po pátém místě na letošním evropském šampionátu přeneslo svou formu i do zámoří. "Jeli v pohodě, neudělali žádné viditelné chyby," pochvaloval si trenér Ivan Rezek. "Samozřejmě, vždycky se dá všechno udělat líp. Ale na olympiádě?" pověsil do vzduchu otazník.

"Zajeli jsme čistý kraťas, od mistrovství republiky se nám to daří pořád," liboval si Otto Dlabola. Skutečnost, že se v poslední době vede až přespříliš, Kateřinu Beránkovou už málem děsí. "Strašně dlouho jsem nezkazila žádný skok, podle procenta pravděpodobnosti je chyba nablízku. Nerada bych si jí ale vybrala teď," přiznávala.

Klíčové vystoupení, volná jízda, je čeká v úterý v noci středoevropského času. Den před vyvrcholením soutěže to svěřenci kouče Rezka nemíní s aktivitou přehánět. "Budou odpočívat, na led vyjedou jen jednou a pak si dají masáž. Volná jízda bude pořádně dlouhá," tuší Rezek, jenž si nepřipouští, že by jeho 'ovečky' mohly propadnout nervozitě. "Mají dostatek zkušeností, už to nejsou děti," říká o 15. páru ze ZOH v Naganu.

Beránková i Dlabola nepropadají euforii, i když jiskřička očekávání krásných zítřků v jejich očích občas probleskne. "Když skončíme do desátého místa, bude to úspěch," notují si oba. "Obhajoba dnešní pozice bude pořádně těžká, v cestě nám stojí spousta výborných párů," uvědomuje si Beránková. "Ale v  desítce by měli zůstat," je si už jistý Rezek.

Na čele soutěže se usadila favorizovaná dvojice Jelena Běrežná, Anton Sicharulidze, dvojnásobní mistři světa. Stříbro zatím třímají v rukou Kanaďané Jamie Saleová, David Pelletier a třetí místo okupují Číňané Süe Šen, Čao Chung-po.

Sportovní dvojice po krátkém programu
1. Běrežná, Sicharulidze (Rus.) 0,5 bodu, 2. Saleová, Pelletier (Kan.) 1,0, 3. Süe Šen, Čao Kung-po (Čína) 1,5, 4. Totmjaninová, Marinin (Rus.) 2,0, 5. Inaová, Zimmerman (USA) 2,5, 6. Petrovová, Tichonov (Rus.) 3,0, 7. Beránková, Dlabola (ČR) 3, 5, 8. Zagorská, Siudek (Pol.) 4,0.

Sportovní dvojice Beránková - Dlabola při jedné z figur vydařeného krátkého programu

Sportovní dvojice Beránková - Dlabola při krátkém programu

Výtečný výkon v krátkém programu vynesl české sportovní dvojici průběžné sedmé místo.

Krátký program sportovních dvojic vyhrál ruský pár Berežnaja-Sicharulidze.

Autor:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze