Boxer Chládek se na olympiádu v Riu neprobojoval. Rozhodlo se v Baku

Zdeněk Chládek | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

16 2016
Boxer Zdeněk Chládek prohrál v prvním kole olympijského kvalifikačního turnaje v Baku s Belgičanem Anasem Messaoudim 0:3 na body a přišel o šanci postoupit na hry v Riu de Janeiro. Česká jednička tak nenaváže na svůj start na předchozí olympiádě v Londýně.

„Bohužel jsem prohrál. Mrzí mě to. Dal jsem do toho vše, co ve mně dnes bylo, ale nestačilo to. Děkuji všem, kteří při mně stáli a stojí,“ uvedl zklamaný Chládek na facebooku.

Turnaj v Ázerbájdžánu byl pro amatérské boxery poslední šanci kvalifikovat se do Ria. Chládek ve váhové kategorii do 69 kg potřeboval k postupu na olympiádu skončit nejhůře pátý.

V Baku se ještě představí Marek Vaněček, ten však k postupu do Ria musí turnaj kategorie do 91 kg vyhrát.