Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 17. srpna 2017 Petra

Čeští tenisté zamíří na centrální kurt

14 2004
Atény - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jachtařka Šmídová, tenista Novák, plavci Hlaváčková se Svobodou, stolní tenista Korbel, to jsou asi nejznámější jména ze šestadvacet českých sportovců, kteří se v neděli zapojí do olympijských soutěží. Zajímavé budou zejména soutěže tenistů, jež těžký los a atraktivní jména soupeřů vyhnaly dokonce ke dvěma zápasům na centrální kurt.

Pokud se neprotáhnou předchozí zápasy, nastoupí přesně v 16 hodin středoevropského letního času na ústřední dvorec Barbora Strýcová k utkání se světovou jedničkou Justine Heninovou-Hardenneovou. Hned v dalším duelu vyzve Jiří Novák čtvrtého nasazeného Tima Henmana z Británie.

Českou příchuť bude mít vlastně celý odpolední program na centrálním kurtu v areálu Olympic Tennis Centre, protože po dvou reprezentantech se zde na závěr představí Čechoameričanka Martina Navrátilová.

Strýcovou čeká ještě další nedělní utkání s nejvýše nasazenými protivníky. Společně s Libuší Průšovou sehraje na kurtu číslo dvě třetí odpolední zápas proti ukrajinské dvojici Kuzněcovová - Lichovcevová.

Už v osm hodin ráno začíná soutěžit na střelnici Markopoulo Lenka Hyková se vzduchovou pistolí. O půlhodiny později pojedou na veslařském kanálu rozjížďku skifaři lehké váhy Maleček s Vabrouškem. Stejnou trať dopoledne projede i česká párová čtyřka.

V plaveckém bazénu budou o postupy bojovat znakařka Ilona Hlaváčková, vlajkonoš české výpravy kraulař Květoslav Svoboda a 400 m volným stylem poplave Kristina Kyněrová.

Do mořských vln poprvé vypluje medailová naděje Lenka Šmídová v jachtařské třídě Evropa. První dvě jízdy čekají také její kolegy Tomáše Malinu (Mistral) a Martina Trčku (Laser). Další jachtař Michal Maier (Finn) absolvuje už svoji třetí a čtvrtou rozplavbu.

Nedaleko od plachetnic v písku na pobřeží nastoupí v 10 hodin dvojice plážových volejbalistek Eva Celbová se Soňou Novákovou k úvodnímu utkání ve skupině. Výsledek zápasu s rovnocennými soupeřkami Leenstrovou a Kadijkovou z Nizozemska může být klíčový pro postupové vyhlídky.

Kolem poledne se v chládku haly Galatsi představí všichni čtyři čeští stolní tenisté. Nejprve v 10.45 nastoupí Korbel s Výborným proti soupeřům z Demokratické republiky Kongo Babunguovi a Luyindulovi, ve 12.15 se Štrbíková a Vachovcová postaví brazilským soupeřkám Nonakaové a Silvě Santos.

Den po Svoradovi a spol. zamíří do ulic Atén k silničnímu závodu cyklistky. Lada Kozlíková a Martina Růžičková se postaví na start ve 14 hodin. O dvě hodiny později čekají první kvalifikační cviky sportovní gymnastku Jana Komrskovou.

Už v devět hodin ráno se poprvé představí také Jaroslav Hatla. Se svým koněm, jenž se jmenuje Kyrenejennalla's Boy, vstoupí do závodu v jezdecké všestrannosti.

Autor:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze