Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 19. srpna 2017 Ludvík

Christie zhřešil, ale do Sydney může

21 2000
M o n a c o - Dopingové problémy někdejšího britského olympijského vítěze v běhu na 100 m Linforda Christieho neberou konce. Podle informací televizní stanice Sky Television potvrdila arbitrážní komise Mezinárodní atletické federace (IAAF) definitivně pozitivní výsledky dopingových testů z přelomu let 1998 a 1999, při nich byl ve vzorcích britských běžců Linforda Christieho, Douga Walkera (mistr Evropy na 200 m) a Garyho Cadogana (400 m př.) objeven anabolický steroid nandrolon. Následovat by tak měl minimálně dvouletý zákaz činnosti, a to i v případě Linforda Christieho, který se mezitím stal trenérem mezinárodní skupiny běžců.

Čtyřicetiletá britská běžecká legenda, které se stal osudným loňský únorový mítink v dortmundské hale, však zřejmě nepříjde o možnost vést své svěřence na blížících se olympijských hrách v Sydney.  "Pokud je akreditován, což je záležitost Britského olympijského výboru, bude mít možnost pečovat o své svěřence v Sydney jako každý jiný trenér," zdůraznil v rozhovoru pro Sky Television generální sekretář IAAF Istvan Gyulai.

"Nikdy jsem neměl důvěru v arbitrážní procesy řízené atletickou federací a tento výrok mé přesvědčení pouze potvrdil. Jsem nesmírně zklamán, že komise odmítla respektovat nové vědecké poznatky, kterými disponovala. Nikdy jsem úmyslně nebral zakázané látky a IAAF mi rozhodně neprokázala opak," nechal se slyšet Linford Christie, který, podobně jako zbývající dva potrestaní atleti absolvoval v uplynulých třech dnech maraton doplňujících výslechů.

Případ britských běžců, kteří svou vinu vehementně popírali, se táhl bezmála rok a půl. Domácí atletický svaz je sice nejprve od dopingového obvinění očistil, ovšem vedení IAAF nařídilo tzv. "arbitrážní panel". Ten proběhl během uplynulého víkendu a komise, v níž zasedli Němec Christoph Veder, Lin Kok Loh ze Singapuru a Jihoafričan Monty Hacker, dospěla k názoru, že se Britové skutečně provinili proti platným antidopingovým řádům.

Arbitráž čeká v nejbližší době  i na dalšího britského dopingového hříšníka, "čtvrtkaře" Marka Richardsona. Podle sdělení IAAF k ní dojde ještě před startem olympijských her v Sydney.

Autor:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze