Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 18. srpna 2017 Helena

Co by hokejistům přinesla remíza

22 2006
Nervy? Ty čtvrtfinálový souboj na olympijském turnaji mezi Českem a Slovenskem jistě přinese. Ale může být hůř. Pokud duel skončí v základní hrací době remízou, budou fanoušci prožívat vypjaté okamžiky. Následuje totiž desetiminutové prodloužení, ve kterém rozhodne zlatý gól. A když nebude jasno ani potom? Pak přijdou na řadu penalty.

Po šedesáti minutách nerozhodného duelu následuje tříminutová přestávka, pak rozhodčí pískne a nastane boj o bytí a nebytí. Deset minut, čtyři proti čtyřem, mužstva budou útočit na stejnou branku jako ve třetí třetině.

Stejný scénář platí v semifinále a v utkání o bronz.

Ve finále se prodloužení hraje celých dvacet minut a v plném počtu, tedy pět na pět. Nastavenému času předchází klasická přestávka, ve které se upravuje ledová plocha.

Největší adrenalin však nastává, pokud není vítěz znám ani v prodloužení. Na řadu přicházejí penalty!

Trenéři určí pětici borců a nervák začíná. Když nebude jasno ani poté? Znovu se určí pětice hráčů z každého mužstva, a ti jezdí po jednom. Kdo nedá, na turnaji končí.

Autoři:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze