• Úterý 22. srpna 2017 Bohuslav

Jsou na cestě další české medaile? Šanci mají Bauer, Sáblíková i Kraus

Alpští lyžaři s oblibou tvrdí: Obří slalom je praotcem všech našich disciplín. Od něj se vydáváte ke slalomu i sjezdu. Také rychlobruslaři mají disciplínu, která je průsečíkem všech tratí: patnáctistovku. Jedinou distanci, která svádí proti sobě sprinterky i vytrvalkyně.

Martin HSJ

Jsem spíš pesimista

Kdyby získala Sábliková placku na míli tak je to skoro zázrak, u Krause je to jeden závod o všechno a to českému naturelu moc nesedí a Bauer má hroznou smůlu, že se oproti dřívějším OH jezdí převážně hromadné starty. Kdyby se jezdilo individuálně tak by mohl Bauer klidně pomýšlet na dvě zlata, zejména na klasické padesátce by to byl skoro stejně velkej favorit jako Sáblíková na 5 km.

0/0
20.2.2010 15:01

petyo

Re: Jsem spíš pesimista

V klasické padesátce by mohl uspět i v závodě s hromadným startem. Lepší klasik na olympiádě není. Důležité bude jak se vyspí a jak namaže.

0/0
20.2.2010 18:26

JJ 10 ACS !

Získal už nějaký Čech dvě zltaté?

Získal už nějaký Čech 2 zlaté na jedněch zimních OH,nebo bude Sáblíková první?;-DR^

0/0
20.2.2010 13:58

Charles_Davy

Re: Získal už nějaký Čech dvě zltaté?

No to zaručeně nezískal ještě nikdo. Jestli se to Martině poodaří, stane se legendou. Držím palce R^

0/0
20.2.2010 14:04

Lamini

Jeste nikdy se nam jako statu nepodarilo ziskad na ZOH vice nez 1 zlatou, takze by to byl nejen rekord na sportovce, ale i na vypravu ;-D

0/0
20.2.2010 14:20

vodní želva

Naším zatím nejúspěšnějším olympionikem na ZOH je Jiří Raška, který na OH v Grenoblu v roce 1968 získal zlatou a stříbrnou medaili.

Zimní olympijské hry

1998 ZOH Nagano: 2. místo 5 km klasicky, 3. místo 10 km volně, 6. místo štafeta, 9. místo 15 km klasicky

2002 ZOH Salt Lake City: 2. místo kombinace, 2. místo 15 km volně, 4. místo štafeta, 9. místo sprint

2006 ZOH Turín: 1. místo 30 km volně, 2. místo skiatlon, 5. místo 10 km klasicky, 6. místo štafeta

0/0
20.2.2010 18:08

Martin HSJ

To je tedy otázka když získala Sáblíková teprve šestou individuální zlatou ze ZOH za celou historii ČR a ČSR.

0/0
20.2.2010 15:02

tak_akorat

šest na tři medaile

šest favoritů a tyhle počty docela sedí. Já bych mu docela věřil, ta trať bude při těch teplotách, které byly včera při skiatlonu žen, těžká.