• Neděle 20. srpna 2017 Bernard

Ruským volejbalistům se povedl proti Brazílii úchvatný zlatý obrat

Báječný obrat předvedli ruští volejbalisté v olympijském finále. Proti Brazílii byli dva sety pod tlakem, dokonce odvrátili dva mečboly, ale změny v sestavě je rozžhavily a v rozhodujícím pátém setu zvítězili 15:9. Na brazilské mistry světa zbylo stejně jako v Pekingu stříbro, Rusové navázali na tři triumfy Sovětského svazu.

LAKMO

Střídání Brazílie

V závěru 3.setu trenér Brazílie nepochopitelně na hřiště poslal Gibu. Asi chtěl aby byl také na hřišti ve vítězném zápase ? Myslím, že to bylo úplně špatně a přispělo to k obratu v zápase.

LAKMO

0/0
13.8.2012 22:13

qwenda

Konečně osvícenej trenér,

který naboural všechna ta jasná schémata a klišé. Přeházel hráče na postech, hrálo se víceméně přes jednoho muže. A hleďme - jde to, neutavili ho, vyšli mu kroky-:-) a otočil zápas. Alekna se stal  průkopnikem a tento zápas vejde do dějin.

Dát hobla takovýmu chasníkovi,

jako je ruský trenér, byla asi fuška. Ale zasloužil si ho právem.

0/0
12.8.2012 20:33

hu_go

Muserskij

Může mi nějaký fanoušek, který hodně sleduje volejbal říct, jestli existuje tým, který dokáže ubránit toho golema.

Mě bylo těch Brazilců až líto, když mířila přihrávka na něj. ;-D

0/0
12.8.2012 20:29

mars777

skôr som nemohol

.... zápas som začal sledovať za stavu 0:2 a 25:25 v treťom sete ... naozaj zlatý obrat R^

0/0
12.8.2012 19:14

Huczín von Szinágl

Pýcha předchází pád

...Brazilci první dva sety vyváděli jak pominutí. Váleli se po zemi, provokovali, šaškovali. Dobře jim tak. Hraje se do posledního míče. Gratulace Rusku!

+2/0
12.8.2012 18:52

Zla Lopata

Jakym Evropanum?

Paty set prinesl radost Evropanum? Jakym Evropanum? Rusko zadna Evropa neni, spis tak Asiatum..

mars777

Rusko má hlavné mesto v Európe .... keď si chceš z niekoho urobiť srandu, rob to tak, aby si zo seba nerobil vola :-P

Neskutečný zápas

Pro mě zatím jednoznačně nejlepší zápas v kolektivních sportech. Nevím co by se muselo dít ve finále basketbalistů aby byl tenhle zápas překonán. Nasazení blokaře Muserského na univerzála byl asi nejbláznivější tah v historii a ono to neskutečně vyšlo. Od toho momentu se rusové čapli a Brazílie měla jedinou šanci, ukončit zápase ve třetím setu to se nepovedlo a pak už to byl zápas na jednu bránu. Rusům to první dvě sady nešlo silou tak to zkusili ještě větší silou a tomu už Brazílie neodolala. Super zápas! Na tenhle zápas se rád večer znovu podívám.

+4/0
12.8.2012 17:02

Plavky

Re: Neskutečný zápas

Souhlasím!!! To co udělal Alekna z Musarkeho jakožto blokaře účko, považuje za jeden z nejfenomenálnších tahu nového moderního volejbalu (počítání setu do 25 bodů). Mám to utkání nahráno.. A myslím, že tohle utkání by se mohlo pouštět jako výkladové video volejbalu..KrásaV

+1/0
12.8.2012 17:08

rammones

Hmm, ja to vypnul u konce druheho setu...

Persching2

Koukal jsem na to asi od začátku 2. setu. Po dvou setech to vypadalo jednoznačně. Jako laik a divák už jsem je odepisoval. Trenér Ruska R^ za odvahu razantně to změnit a riskovat. Třetí set jednoznačně pro Rusy. Že by ten obrat Btazilci neunesli ? A to jsem chtěl nasadit na Bra. Na volejbal se skoro vůbec nekoukám, ale tohle bylo super. Reklama na volejbal.

Jarda-13

Tah to byl překvapivý, jen pro neznalé. Muserskiy hrál před dvěma roky v Rusku na účku, parametry na to má a byl na tom postu dobrý. Alekno ho v narodaku přesunul na střed a on tam pak tuším že v Jaroslavly zůstal.Takže hlavně pro komentátory bylo trošku mimo mísu, že tohle nevědějí. Ale ono mu nic jiného nezbývalo. V prvním setu Rusko nesmečovalo z hlavního kůlu a tak tam potřeboval mlátičku.

0/0
12.8.2012 21:08

Persching2

No jo, asi bych se moh´ občas podívat na světovou / evropskou ligu ( tedy když to budou dávat na čt 4 ). A překvapivě tam bylo minimum sporů ohledně tečí, doteků sítě a autů i když při těch rychlostech to rozhodčí na síti musí mít těžký.

0/0
12.8.2012 23:14

hrus11

Komentátor volejbalu na ČT (Rejman) je vždycky mimo mísu. Přeříkává se (jako fakt často), dělá mezery v projevu uprostřed věty a vůbec působí dojmem, jako že neumí mluvit. Nejhorší je, když se rozhodne vyslovit nějakou komplikovanou myšlenku a začne 2 minuty blábolit vo ničem. Nebo když tam má spolukomentátora, který chce něco říct k předešlému balónu, tak mu skočí do řeči a místo aby ho pustil ke slovu, tak další minutu plká. Jenže to už mezitím uběhla další rozehra a ten druhej už nemá co říct. Hrůza.

0/0
13.8.2012 9:08

eprieskum

Super zapas

Pretiahnute brazilske ksichty boli na nezaplatenie.;-)

+1/0
12.8.2012 17:01

Re: Super zapas

Jak se mi meme komiksy nelíbí, tak k Aleknovovu tahu po druhém setu by se hodil ten výraz: "Like a boss!". R^:-)