• Středa 23. srpna 2017 Sandra

Hokejistky Kanady a Švédska postoupily do olympijského semifinále

ZDĚŠENÍ. Slovenská brankářka Zuzana Tomčíková valí oči na dotírající švédskou útočnici Isabelle Jordanssonovou | foto: AP

16 2010
Osmadvacet ku jedné. Takové je skóre hokejistek Kanady na olympijských hrách. Po vítězství 18:0 nad Slovenskem zdolaly Švýcarsko 10:1 a zajistily si postup do semifinále turnaje. podobně se vedlo i Švédkám, které porazily Slovenky 6:2.

Na další vysoké výhře Kanady se podílelo devět různých střelkyň, dvakrát se trefila pouze Meghan Agostaová. Neprůstřelnost obhájkyň prvenství na turnaji prolomila ve druhé třetině za stavu 0:5 Darcia Leimgruberová.

Slovenský olympijský nováček se dočkal premiérových gólů, ale zásahy Anny Džurňákové a Nicol Čupkové v první třetině znamenaly vždy pouze vyrovnání.

Švédky pak už další odpovědi na své trefy nepřipustily a hlavní zásluhu na jejich vítězství měla autorka čtyř gólů Pernilla Winbergová.

Finalistky olympiády v Turíně před čtyřmi lety si ve středu zahrají o vítězství ve skupině A. Zápas Kanady a Švédska by měl patřit k ozdobám ženského turnaje.