Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 19. srpna 2017 Ludvík

Kreuziger směl jen na trať triatlonu

Roman Kreuziger - Cyklista Roman Kreuziger. | foto:  Michal Sváček, MAFRA

7 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Nové kolo na něj čekalo ve vstupní hale. Zeleno-modré barvy jeho stáje Liquigas na něm nehledejte. Černý bicykl s českou trikolorou bude "zbraní" Romana Kreuzigera, 13. cyklisty z Tour de France, v sobotním silničním závodě na olympijských hrách.

"To kolo je vyrobeno speciálně pro olympiádu. Ještě musíme přelepit rámovou trubku, jsou na ní čtyři reklamy. Mezinárodní olympijský výbor povoluje jen dvě," vysvětlil mechanik Václav Procházka.

. Cyklistika


silniční závod mužů (sobota 5.00)

Den poté, co přiletěl do Pekingu, se Kreuziger chystal na první trénink. "Vyspal jsem se dobře," hlásil.

Znaleckým pohledem sjel kolo, posadil se na něj. Pak požádal mechanika o úpravu posezu, pák i tvrdosti pedálů. "A ještě bych potřeboval přehodit převodník."

Hotely na Tour de France vyměnil za olympijskou vesnici. "Je tu trochu moc lidí, ale zásadní problém s tím nemám," tvrdil, zatímco pospíchal. "Za chvilku mi odjíždí autobus k tréninkovému okruhu."

Kopcovitou trať okolo Velké čínské zdi si však zatím vyzkoušet nemohl. "Tam nás pustí teprve ve čtvrtek. Zatím jezdíme jen na rovinatém okruhu triatlonistů," informoval Svatopluk Buchta, jeden z cyklistických koučů v české olympijské výpravě.

Autor:


Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám
Jsem těhotná a partner mi zahnul. Přesto zůstávám

Jak se jiné ženy postavily k nevěře a co jim pomohlo.

Najdete na iDNES.czmobilní verze