Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 23. srpna 2017 Sandra

Kvalifikanti nechávají otevřené soupisky

9 2002
Salt Lake City - Čtyři volná místa na soupisce pro olympijský kvalifikační turnaj si nechal trenér slovenských hokejistů Ján Filc. Nabízí se mu řada hvězd: útočníci Jozef Stümpel z Los Angeles, Pavol Demitra ze St. Louis, Marián Hossa z Ottawy, Peter Bondra z Washingtonu, Richard Zedník z Montrealu či bek Zdeno Chára z Ottawy. Na svou šanci čekají i útočníci Ladislav Nagy z Phoenixu, Richard Kapuš ze Slovanu Bratislava a obránci Radoslav Suchý z Phoenixu a Dušan Milo ze Zvolenu. Tři hráče ještě může dopsat také trenér lotyšské reprezentace Curt Lindström.

Švédský trenér lotyšského mužstva má volné místo má pro brankáře Arturse Irbeho z Caroliny, beky Karlise Skrastinše z Nashvillu, Sandise Ozolinše z Floridy či útočníka Sergejse Žoltokse z Minnesoty.

Tři volné pozice jsou v německém týmu. Hans Zach nezapsal třetího gólmana Roberta Müllera z Mannheimu, ale pro Olafa Kölziga z Washingtonu místo nedrží. Ten by přicestoval do Salt Lake City jen v případě, že by Německo postoupilo do hlavního turnaje. Zapsán ještě nebyl útočník Marco Sturm z San Jose, jenž však hrát bude, a Zach si nechal ještě jednu pozici na doplnění. 

Na soupisce Švýcarska ještě chybí brankář David Aebischer z Colorada, ale trenérovi Ralphu Kruegerovi bude k dispozici pro všechny tři zápasy kvalifikačního turnaje.

Soupisku už uzavřeli Rakouský kouč Ron Kennedy, běloruský Vladimir Krikunov, kouč Francouzů Heikki Leime a ukrajinský Anatolij Bogdanov.

Skupina A:
RAKOUSKO:
Brankáři:
31 Claus Dalpiaz (Innsbruck)
38 Reinhard Divis (Worcester/AHL)
25 Michael Suttnig (Klagenfurt)
Obránci:
4 Gerhard Unterluggauer (Schwenningen/Něm.)
6 Dominic Lavoie (Hannover/Něm.)
9 Thomas Searle (Villach)
13 Robert Lukas (Linec)
28 Peter Kasper (Innsbruck)
32 André Lakos (Utah/AHL)
47 Martin Ulrich (Düsseldorf/Něm.)
Útočníci:
10 Christoph Brandner (Krefeld/Něm.)
11 Gerald Ressmann (Klagenfurt)
12 Matthias Trattnig (Djurgarden/Švéd.)
15 Oliver Setzinger (Linec)
16 Thomas Pöck (Un. Massachusetts/HE)
18 Kent Salfi (Villach)
21 Mario Schaden (Klagenfurt)
22 Martin Hohenberger (Oberhausen/Něm.)
24 Günther Lanzinger (Villach)
26 Simon Wheeldon (Mnichov/Něm.)
27 Wolfgang Kromp (Villach)
29 Christian Perthaler (EHC Linec)
74 Dieter Kalt (Färjestad/Švéd.)
Trenér: Ron Kennedy. 
 
NĚMECKO: 
Brankáři:

33 Marc Seliger (Norimberk)
47 Christian Künast (Mnichov)
Obránci:
 6 Jorg Mayr (Kolín n. R.)
10 Christian Ehrhoff (Krefeld) 
13 Christoph Schubert (Mnichov) 
31 Andreas Renz (Kolín n. R.)
36 Erich Goldmann (Essen) 
41 Daniel Kunce (Krefeld) 
84 Dennis Seidenberg (Mannheim) 
Útočníci:
16 Wayne Haynes (Mannheim)
18 Andreas Loth (Kassel)
21 Stefan Ustorf (Mannheim)
22 Martin Reichel (Norimberk)
26 Daniel Kreutzer (Kassel)
27 Tobias Abstreiter (Kassel)
48 Leonard Soccio (Hannover)
49 Klaus Kathan (Kassel)
81 Mark MacKay (Schwenningen)
83 Jan Benda (Kazaň/Rus.)
75 Andreas Morczinietz (Augsburg)
Trenér: Hans Zach. 
 
LOTYŠSKO: 
Brankáři:

30 Sergejs Naumovs (Djurgarden/Švéd.)
32 Edgars Masalskis (Liepaja)
Obránci:
2 Rodrigo Lavinš (Molot Prikamie)
3 Viktors Ignatěvs (Čerepovec/Rus.)
5 Igors Bondarevs (Saipa Lappeenranta/Fin.)
15 Kaspars Astašenko (Lowell/AHL)
23 Atvars Tribuncovs (Berlín Capitals/Něm.)
24 Olegs Sorokins (Molot Prikamje)
28 Andrejs Maticins (Nyköping/Švéd.)
Útočníci:
8 Vjačeslavs Fanduls (Berlín Capitals/Něm.)
9 Aleksanders Beljavskis (Björklöven/Švéd.)
11 Sergejs Senins (Herning/Dán.)
12 Aleksanders Macijevskis (Odense/Dán.)
13 Gregorijs Pantělejevs (Södertälje/Švéd.)
14 Leonids Tambijevs (Rodovre/Dán.)
17 Aleksanders Niživijs (Dynamo Moskva/Rus.)
20 Harijs Vitolinš (Thurgau/Švýc.)
21 Aleksanders Kerčs (Berlín Capitals/Něm.)
27 Aleksanders Semjonovs (Arboga/Švéd.)
29 Aigars Cipruss (IFK Helsinky/Fin)
Trenér: Curt Lindström 
 
SLOVENSKO:
rankáři:

25 Ján Lašák (Milwaukee/AHL)
29 Pavol Rybár (Slovan Bratislava)
31 Rastislav Staňa (Hartford/AHL)
Obránci:
4 Peter Smrek (Hartford/AHL) 
5 Jaroslav Obšut (Hershey/AHL) 
17 Ĺubomír Višňovský (Los Angeles) 
22 Ivan Majeský (Ilves Tampere/Fin.) 
41 Richard Lintner (MoDo/Švéd.) 
50 Richard Pavlikovský (HV 71/Švéd.)
Útočníci:
18 Miroslav Šatan (Buffalo/NHL)
19 Rastislav Pavlikovský (HV 71/Švéd.)
23 Luboš Bartečko (Atlanta/NHL) 
24 Ján Pardavý (Djurgarden/Švéd.) 
26 Michal Handzuš (Phoenix/NHL) 
33 Žigmund Pálffy (Los Angeles/NHL) 
36 Ronald Petrovický (Calgary/NHL) 
39 Róbert Petrovický (Ambri-Piotta/Švýc.) 
42 Richard Šechný (Zvolen)
72 Jaroslav Török (Zvolen) 
Trenér: Ján Filc. 
 
Skupina B:
BĚLORUSKO:
Brankáři:

2 Sergej Šabanov (Novokuzněck/Rus.)
31 Andrej Mezin (Berlín Capitals/Něm.) 
33 Leonid Fatikov (Kassel/Něm.) 
Obránci:
3 Oleg Chmyl (Togliatti/Rus.) 
4 Alexander Makrickij (Oberhausen/Něm.) 
5 Oleg Romanov (Čerepovec/Rus.) 
6 Igor Matuškin (Skelleftea AIK/Švéd.) 
21 Oleg Mikulčik (Voskresensk/Rus.) 
26 Sergej Stas (Krefeld/Něm.) 
27 Alexander Žurik (Křídla Sovětů Moskva/Rus.)
30 Vladimir Kopat (Nižněkamsk/Rus.) 
Útočníci:
9 Alexander Andrijevskij (Voskresensk/Rus.)
11 Vadim Bekbulatov (Dynamo Energia)
13 Andrej Kovaljov (Oberhausen/Něm.)
14 Vasilij Pankov (Augsburg/Něm.)
16 Andrej Skabelka (Ufa/Rus.)
17 Alexej Kaljužnyj (Magnitogorsk/Rus.)
18 Oleg Antoněnko (Čerepovec/Rus.)
24 Dmitrij Dudik (HC Gomel)
28 Konstantin Kolcov (Spartak Moskva/Rus.)
29 Vladimir Cypljakov (Kazaň/Rus.)
32 Dmitrij Pankov (Novokuzněck/Rus.)
37 Andrej Rasolko (Čerepovec/Rus.)
Trenér: Vladimir Krikunov. 
 
FRANCIE:
Brankáři:

 1 Cristobal Huet (Lugano)
30 Fabrice Lhenry (Mulhouse)
31 Patrick Rolland (Grenoble)
Obránci:
2 Allan Carriou (Rouen)
3 Vincent Bachet (Reims)
13 Karl Dewolf (Amiens)
20 Jean Francois Bonnard (Grenoble)
24 Denis Perez (Amiens)
26 Benoit Pourtanel (Angers)
27 Baptiste Amar (Un. Lowell)
Útočníci:
6 Benoit Bachelet (Grenoble) 
7 Stephane Barin (Krefeld/Něm.) 
8 Arnaud Briand (Lulea/Švéd.) 
9 Maurice Rozenthal (Björklöven/Švéd.) 
10 Laurent Meunier (Un. Lowell) 
11 Francis Rozenthal (Björklöven/Švéd.) 
12 Philippe Bozon (Servette Ženeva/Švýc.)
14 Yorick Treille (Un. Lowell) 
16 Guillaume Besse (Rouen) 
22 Jonathan Zwikel (Reims) 
23 Anthony Mortas (Reims) 
25 Richard Aimonetto (Reims) 
28 Laurent Gras (Amiens) 
Trenér: Heikki Leime. 
 
ŠVÝCARSKO:
Brankáři:

26 Martin Gerber (Färjestad/Švéd.)
41 Lars Weibel (Davos)
Obránci:
3 Julien Vauclair (Grand Rapids/AHL)
5 Patrick Sutter (HC Lugano)
7 Mark Streit (Curych)
10 Martin Höhener (Kloten)
11 Martin Steinegger (Bern)
22 Olivier Keller (Lugano)
27 Edgar Salis (Curych)
31 Mathias Seger (Curych)
Útočníci:
4 Flavien Conne (Lugano) 
12 Patric Della Rossa (Curych) 
15 Reto von Arx (Davos)
17 Gian-Marco Crameri (Curych) 
18 André Rötheli (Lugano) 
19 Jean-Jacques Aeschlimann (Lugano) 
21 Patrick Fischer (Davos) 
28 Martin Plüss (Kloten) 
30 Marcel Jenni (Färjestad/Švéd.) 
32 Ivo Rüthemann (Bern) 
35 Sandy Jeannin (Lugano) 
37 Björn Christen (Davos) 
Trenér: Ralph Krueger. 
 
UKRAJINA:
Brankáři:

1 Konstantin Šimčuk (Spartak Moskva/Rus.)
20 Igor Karpenko (Magnitogorsk/Rus.) 
22 Alexandr Fedorov (Berkut Kyjev) 
Obránci:
3 Sergej Klimentěv (Magnitogorsk/Rus.) 
6 Andrej Srjubko (Syracuse/AHL) 
12 Dmitrij Tolkonov (Norfolk/AHL) 
14 Valerij Širjajev (La Chaux-de-Fonds/Švýc.)
27 Jurij Gunko (HC CSKA Moskva/Rus.) 
29 Vjačeslav Timčenko (Weisswasser/Něm.) 
30 Vjačeslav Zavalňjuk (Petrohrad/Rus.) 
Útočníci:
7 Vasil Bobrovnikov (Sokol Kyjev) 
8 Dmitrij Christič (Washington/NHL) 
9 Vadim Slivčenko (Frankfurt/Něm.) 
10 Vadim Šachrajčuk (Jaroslavl/Rus.)
11 Ruslan Fedotěnko (Philadelphia/NHL) 
15 Vitalij Litviněnko (Togliatti/Rus.) 
16 Igor Čibirjev (Hannover/Něm.)
17 Sergej Varlamov (St. Louis/NHL) 
21 Valentin Oleckij (Füssen/Něm.) 
23 Roman Salnikov (Křídla Sovětů Moskva/Rus.) 
24 Vladislav Sijerov (Greensboro/ECHL) 
25 Bogdan Savenko (Spartak Moskva/Rus.) 
26 Alexej Ponikarovskij (St. John's/AHL) 
Trenér: Anatolij Bogdanov.

Autor:






Najdete na iDNES.cz



mobilní verze