• Pondělí 21. srpna 2017 Johana

Kvitová znovu vítězí, místo Sereny se o semifinále utká se Svitolinovou

Petra Kvitová se raduje po vítězství nad Ruskou Jekatěrinou Makarovovou. (9. srpna 2016) | foto:  Michal Sváček, MAFRA

10 2016
Tři postupy do čtvrtfinále vybojovaly v úterý české tenisty na olympijských kurtech v Riu de Janeiro. Petra Kvitová ve 3. kole dvouhry porazila Jekatěrinu Makarovovou z Ruska 4:6, 6:4, 6:4. Tři sety potřebovaly k postupu také Šafářová se Strýcovou, zatímco Hlaváčková a Hradecká došly do čtvrtfinále hladce.

Petra Kvitová ztratila nadějně rozehraný první set, ve kterém vedla už 3:0 a za stavu 40:15 měla dva brejkboly. Pak ovšem začala dělat nevynucené chyby, prohrála pět her v řadě a set jí utekl.

Ve druhém dějství ztratila hned první podání, ale rychle se do hry vrátila. Počet nevynucených chyb snížila z 22 v prvním setu na polovinu a v desáté hře získala po přesném bekhendovém prohozu soupeřčin servis a tím druhý set.

Klíčový třetí set dovedla za stavu 5:3 a 40:0 ke třem mečbolům, jenže Ruska je odvrátila. Pak ovšem neudržela vlastní podání a bylo rozhodnuto.

Kvitová vyhrála s Makarovovou první z letošních tří vzájemných zápasů a vyrovnala svůj výsledek z Londýna z roku 2012.

Čekalo se, že o olympijské semifinále se Kvitová utká se světovou jedničkou Serenou Williamsovou. Ta ale překvapivě vypadla s ukrajinskou tenistkou Elinou Svitolinovou, které Američanka podlehla ve dvou setech 4:6, 3:6.

09.srpna 2016 v 20:23, příspěvek archivován: 09.srpna 2016 v 20:26

"Dneska bych pro vítězství udělala cokoliv. Třeba bych jí (Makarovové) zlomila nohu." @Petra_Kvitova

Z turnaje vypadla třetí nasazená Muguruzaová ze Španělska, která podehla Puigová z Portorika hladce 1:6, 1:6.

Do čtvrtfinále postoupily také stříbrné medailistky z Londýna Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou. Nad Číňankami Pcheng Šuaj a Čang Šuaj vyhrály 6:4, 6:4, když za celé utkání pouze jednou prohrály podání. Soupeřky ztratily servis třikrát. O semifinále budou obhájkyně stříbra bojovat proti ruské dvojici Světlana Kuzněcovová, Darja Kasatkinová.

České tenistky Barbora Strýcová (vlevo) a Lucie Šafářová se radují z vítězství...

České tenistky Barbora Strýcová (vlevo) a Lucie Šafářová se radují z vítězství nad kanadskou dvojicí Bouchardová - Dabrowskiová. (9. srpna 2016)

Tři sety potřebovaly Šafářová se Strýcovou k úspěchu proti Bouchardové a Dabrowské z Kanady. V prvním kole překvapily dvousetovou výhrou nad obhájkyněmi zlata sestrami Williamsovými, proti kanadskému páru se však nadřely mnohem víc. Možná i proto, že Šafářová zápolí se střevními problémy, kvůli nimž v pondělí skrečovala dvouhru. Česká dvojice promarnila setbol a úvodní sadu prohrála v tie-breaku. Pak se zlepšila, další dva sety vyhrála a po výsledku 6:7, 6:2 a 6:4 je ve čtvrtfinále.

O semifinále se Česky utkají s italskou dvojicí Erraniová, Vinciová.

Lucii Hradeckou čeká na olympiádě i smíšená čtyřhra, společně s Radkem Štěpánkem se nakonec vešli mezi šestnáct účastníků turnaje. V prvním kole narazí na třetí nasazené Rafaela Nadala a Garbiňe Muguruzaovou ze Španělska (více).