Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Počet diváků: 5 652

Utkání je u konce a hokejisté USA se mohou radovat z těsné výhry 2:1. I ve třetí třetině jsme sledovali urputný, ale zároveň koukatelný hokej, v němž byla na obou stranách vidět snaha o strhnutí vedení na svou stranu. Nakonec se to povedlo Američanům, když Ryan Donato využil ve 43. minutě přesilovou hru a nakonec to byl i gól vítězný. Slovenský nápor se tříštil na výborné chytajícím Zapolskim, který si tak vynahradil trochu menží vytížení z předcházejících třetin. Zápas skončil výsledkem 2:1 pro USA, které tak má po dvou zápasech čtyři body. Slovensko je stále na třech.

Konec zápasu.

59:55

Hráči USA vyhazují z vlastního pásma, těsný náskok už už zřejmě udrží.

59:15
Šance

Slovensko hraje v šesti.

59:02
Šance

Brejk Američanů dva na jednoho zakončoval McCarthy, Laco vyrazil.

58:25

Hraje se v pásmu Slovenska, trenér Ramsay tak nemůže zatím vůbec pomýšlet nad odvoláním Laca na střídačku.

57:25

Slovenské nedorozumění při rozehrávce ve vlastním pásmu je připravuje o další možnost rozvinout akci, která by mohla vést k vyrovnání.

56:30

Za Zapolskiho brankou se udál tvrdý souboj o puk, následná přihrávka mezi kruhy ale Slovákům šanci nepřinesla.

55:14

Lamper nezachytil prudkou přihrávku po mantinelu, je z toho zakázané uvolnění Slovenska.

54:17

Barankova rána od modré čáry branku minula, Američané vyráží do protiútoku.

53:47

Slováci těsně neudrželi útočné pásmo, okamžitě se pískalo postavení mimo hru.

53:00

Závar tentokrát před Lacem, v pádu se o zakončení pokusil O'Neill. Netrefil ovšem puk podle svých představ.

52:33

Američané jsou nyní pod tlakem, další akci nyní táhl Bakoš, ale ani on si na gólmana nepřišel.

51:54

Slováci to nyní zkouší ranami z dálky, Čajkovského bombu Zapolski vyrazil do ochranné sítě.

51:35

Zapolski má puk ve své výstroji, střelu od modré čáry moc dobře viděl. Roztržka u jeho brankoviště jej poté také nerozhodila.

50:48

Zakázané uvolnění týmu USA, hra se vrací k Zapolskimu, vhazuje se po jeho pravici.

50:18

Na druhé straně si do pásma najel Nagy a pálil zpoza obránce. Puk prošel až k Zapolskimu, ten jej vyrazil.

49:52

Z takřka nulového úhlu pálil Broc Little, puk pouze prolétl Lacovým brankovištěm.

49:06

S kličkou neuspěl Little, Slováci však mají v posledních okamžicích problém vyvézt puk z vlastního pásma.

48:44

Donato dojel vyhozený puk, zabránil tak zakázanému uvolnění. Američané jsou v útoku a snaží se o potvrzení náskoku.

47:17

Podobně dopadl i na druhé straně Butler, tomu pak nevyšla ani dorážka.

46:31

Lamper hodlal nahodit od modré čáry, trefil ovšem pouze prvního bránícího hráče USA.

45:13

Dvě minuty jsou pryč, Terry se může vrátit do hry.

44:58

A puk opět letí až k Lacovi.

44:37

Tahle přesilovka zatím nepřináší kýžené ovoce, Američané se osvobozují.

43:13
Trest

Přesilovka pro Slovensko, dvě minuty za vysokou hůl dostal Troy Terry.

42:51
Gól

Spojené státy právě vstřelily branku!
Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka. Po buly Američané zlehka zakombinovali, puk přilétl před branku, kde se s ním elegantně otočil RYAN DONATO a zasunul jej Lacovi mezi betony. Asistence: Mark Arcobello, Chris Bourque.

42:44
Trest

Píská se a to z důvodu, že Slováci hráli v šesti lidech. Dvouminutový trest odpyká Ladislav Nagy.

42:08

No, tohle bylo pro gólmana slovenské reprezentace nebezpečné. Prudkou ránu od pravého mantinelu asi moc nečekal, přesto ji pak našel ve své výstroji.

41:18

Terry se přehnal kolem Bubely, puk mu ale sjel z hole a skončil u Laca. ten jej pro jistotu přikryl a přerušil hru.

40:29

Laco má za sebou další z těžších zákroků, nyní proti Gundersonově ráně od modré čáry. Poté se u něj strhla menší potyčka, už je ale vše připraveno ke hře.

Trestné minuty: 8:2

Je za námi čtyřicet minut hry a stále nám panuje nerozhodný výsledek. Ve druhé třetině se hodně bojovalo, oba týmy si dávaly obrovský pozor na to, aby nepustily soupeře do vyložené šance a pokud už něco prošlo, tak Zapolski i Laco byli na svých místech. I po druhé třetině tak platí stav 1:1 a rozřešení tohoto utkání se tak odkládá na další část hry.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Laco předvedl ještě jeden zákrok, máchl lapačkou proti nahození z pravé strany.

39:12

Mezi kruhy si najel Terry a prudkým švihem mířil pod horní tyčku, Lacovu branku ale přestřelil.

38:23

Přesilovka je u konce, Greenway naskočil zpátky na ledovou plochu.

37:54

Slovákům ujel puk z útočného pásma, musí tak začít od nuly.

37:00

Zapolski i vleže vyřešil těžkou pozici před svým brankovištěm, Slováci nedokázali slibnou šanci využít.

36:23
Trest

Rozhodčí píská a bude se opět vylučovat, nyní ale na straně USA. Jordan Grrenway přehnal svůj důraz při nájezdu před Laca a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

35:59

Američané se snaží o souvislejší tlak, obrana Slovenska je dnes ale opravdu soustředěná a i Laco předvádí výborný výkon.

34:55

A už je po oslabení, Valach naskočil zpátky do hry.

34:13

Slováci opět skvěle zvládají oslabení, drží puk dokonce v útočném pásmu.

33:25

Čajkovský je již na střídačce a vypadá to, že je v pořádku a bude moci pokračovat.

33:25

Rozhodčí přerušili hru, neboť Michal Čajkovský schytal tvrdou ránu v podání Wisniewskiho. Obětavým zákrokem ale hodné pomohl svému brankáři.

32:53
Trest

Dvě minuty za držení dostal Juraj Valach.

32:44

Tvrdý zákrok u Laca na Roeho, rozhodčí budou na straně Slovenska opět vylučovat.

32:03

Po buly pálil od modré Baranka a Zapolski toho moc neviděl. Přesto zvládl dostat puk mimo svou branku.

31:59

Nepřesná rozehra amerických hokejistů, vše skončilo zakázaným uvolněním, takže vhazovat se bude po Zapolskiho levici.

30:50

Už se zase hrálo na druhé straně, ale ani závar před Lacem nevedl k něčemu kloudnému. Stále tak trvá nerozhodný stav.

30:18

Slováci předvedli rychlý přechod do útoku, ale ani tentokrát nevymysleli nic, co by ohrozilo gólmana Zapolskiho.

29:59

Slováci střídají, Krištof čeká s pukem za Lacovou brankou, aby mohl rozehrát.

28:54

Nepřesná rozehrávka hráčů USA, situace skončila zakázaným uvolněním.

28:06

Začalo se konečně hrát s šancemi. Na pravé straně měl prostor Nagy, Zapolski měl ale na jeho švih dokonalý výhled a zvládl tak vyrazit k mantinelu.

27:31

Bleskový přechod do útoku předvedl na pravém křídle Arcobello a ranou z kruhu donutil Laca k těžkému zákroku. Ten reflexivně vyrazil mimo hrací plochu.

27:14

Na druhé straně si najížděl levou stranou Haščák, měl to ovšem na bekhend a střela na Zapolskiho neplatila. Ten zakročil a přerušil hru.

27:00

Tlak USA pokračuje. Stoa objel branku, snažil se zasunout za tyčku, což Laco vystihl. Poradil si pak i s dorážkou v podání McCarthyho.

Zleva si do pozice na střelu najel Little, trefil ovšem pouze Lacův postoj v brankovišti.

26:49

Slovensko se ubránilo, Bubela se vrátil z trestné lavice do hry.

26:36

A opět je puk mimo slovenské pásmo.

25:38

Ölvecký nyní dokonce vyjel do protiútoku, zprava tlačil puk na střed, tam si to už ale soupeř pokryl. Nicméně toto oslabení zatím Slovensku vychází.

25:08

Bránící čtveřici se podařilo vyhodit puk, Američané rozjíždí další akci až od Zapolskiho.

24:49
Trest

Američané si zahrají další přesilovou hru. Miloš Bubela zasáhl Butlera a dostal dvě minuty za vysokou hůl.

24:44

Je ti opravdu úporná bitva o každý metr ledu.

23:40

Laco se má v posledních okamžicích co ohánět, létají na něj puky ze všech stran. Nejnebezpečnější byl Blumův švih, který pokryl levým ramenem.

22:51

Chyba v rozehrávce Slovenska bedla ke ztrátě puku, Gionta bleskově přihrával zpoza branky, Laco ale celou akci vyřešil svým zákrokem a opět přerušil hru.

22:27

Od modré čáry nahodil Gunderson, Laco puk přikryl a vzápětí se před ním strhla menší potyčka mezi Bubelou a Greenwayem. Rozhodčí nevylučují, pouze oba hráče rychle od sebe odtrhli.

21:33

Pokračují nepřesnosti, hlavně ze strany Slovenska, další z nich vyústila v zakázané uvolnění.

20:32

První útok druhé třetiny předvedli Slováci, Marcinko ovšem skončil v postavení mimo hru.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:06.

Máme za sebou první dvacetiminutovku a do kabin se jde za nerozhodného stavu 1:1. Ze začátku se hrálo hodně opatrně, střel nebylo mnoho. To nejdůležitější se pak událo v osmé minutě, kdy nejprve Ryan Donato využil přesilovku, když švihem z jízdy prostřelil Laca, aby pak Slováci srovnali po Surového nahození z křídla a lehké teči Andreje Kudrny. To odstartovalo útočnější pojetí hry, zejména Američané měli několik slibných šancí na opětovné převzetí vedení, skóre se však už neměnilo.

20:00

První třetina skončila.

19:40

Ještě jedna střela na Laca, ten vyrazil do rohu.

18:25

Po vhazování vznikl před jeho brankou obrovský závar i valná hromada, puk ovšem slovenský gólman zvládl udržet před brankovou čárou.

18:14

Zakázané uvolnění Slovenska, hra se vrací před Laca.

17:17

Levou stranou si najel Butler, vystřelil švihem a Laco musel vytáhnout pohotový zákrok. Remízový stal ale zvládl udržet.

16:14

Na druhé straně se po puku před brankovištěm natahoval Krištof, výsledkem ale byla pouze slabá střela, kterou Zapolski hravě pokryl.

15:57

Už to vypadalo, že se Donato dostane po levé straně do útočného pásma a případně i ke střele, jenže nechal za sebou puk a snaha o to, aby se sám nevystavil do postavení mimo hru jej vyřadila z možnosti ohrozit Laca.

14:43

Slovensko se ubránilo, Baranka se vrátil do hry a oba týmy již hrají v plném počtu.

14:23

Slovensko vyhazuje přes všechny čáry, puk letí až k Zapolskimu.

13:40

Závar před Lacem, ten se má co ohánět, aby pokryl rány od modré čáry i dorážky poblíž jeho brankoviště.

12:43
Trest

Američané si zahrají další přesilovku, Ivan Baranka přehnal důraz u mantinelu a obdržel dvouminutový trest za vražení na hrazení.

12:29

Živelný přechod slovenských hokejistů do útočného pásma končí postavením mimo hru.

11:40

Gilroy čeká, až mu spoluhráči dostřídají, tým USA rozjíždí další útočnou akci.

10:58

Další Zapolskiho zákrok, ten se v posledních okamžicích nenudí, slovenští hráči jej prověřují nebezpečnými ranami ze střední a delší vzdálenosti.

Od modré nebezpečně pálil Valach, Zapolski pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.

08:45

Po dvou slepených brankách se najednou otevřely stavidla útočení, hraje se nahoru dolů.

07:35
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku!
Slovensko ale bleskově reaguje a srovnává skóre! Akce byla vedena pravou stranou, Surový nahodil před brankoviště, kde se pohyboval ANDREJ KUDRNA, ten do nahození jen vložil hůl a lehká teč propadla Zapolskimu pod pravou rukou. Asistence: Tomáš Surový, Michal Čajkovský.

07:10
Gól

Přesilovka je využitá. Američané potáhli akci středem, Terry přenechal puk do jízdy za ním najíždějícímu RYANU DONATOVI a jeho rychlý švikh skončil za překvapeným Lacem. Asistence: Troy Terry, Chris Bourque.

06:51
Trest

Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hráči USA. Dvě minuty za hákování dostal Marek Hovorka.

06:27

Američané začínají přitvrzovat, viděli jsme již několik tvrdých hitů u mantinelu.

05:50

Na druhé straně se středem probíjel Donato, těsně před zakončením byl slovenskou obranou zastaven.

05:21

Starostovo nahození od modré čáry zůstalo bez teče, puk skončil vedle Zapolskiho branky.

04:41

Zatím je to utkání vedené hodně opatrným stylem, střel není mnoho.

04:06

Bakoš hledal Cingela, ten byl ale dobře přikrytý, k akci po levém křídle se tak nedostal.

03:46

Terry u modré čáry trochu zpomalil, jeho spoluhráč jej předjel a celá situace tak skončila dalším postavením mimo hru hráčů USA.

02:24

Další přerušení, tým USA se dopustil postavení mimo hru.

02:14

Zapolski pro jistotu přerušil hru, nahození na jeho branku přikryl lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.

01:25

Američané se usadili v útočném pásmu, jejich kroužení však ke střele nevede.

00:39

Po nájezdu do útočného pásma pálil od modré Arcobello, jeho pokus se ale na branku nevešel.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

USA: Zapolski (Leggio) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – O'Neill, Roe, Little – B. Butler, Ch. Bourque, Greenway – Donato, Terry, Arcobello – B. Gionta (C), Kolarik, Stoa.

Slovensko: J. Laco (Rybár) – Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Čajkovský – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Hovorka, Lamper, Marcinko – Cingel.

Rozhodčí: Gouin, Wehrli – Fluri, Otmachov.

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Gangneung Hockey Centre začne ve 4:10, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Slovensko

Pro naše sousedy turnaj začal naopak skvostně. Proti Olympijským sportovcům z Ruska sice prohrávali 0:2, góly dali Vladislav Gavrikov a Kirill Kaprizov, jenže i zde se pak konal dokonalý obrat. Ještě v první třetině snížil Peter Ölvecký a v závěrečné třetině zmrazili soupeře Martin Bakoš a Peter Čerešňák. Slováci tak urvali všechny body a mohou nyní celkem směle pomýšlet na prvenství ve skupině.

USA

Pro zámořský tým nezačal turnaj vůbec dobře. V úvodním utkání proti Slovinsku sice Američané vedli o dva góly po trefách Briana O'Neilla a Jordana Greenwaye, jenže poslední třetina duelu patřila soupeři a ti Blažem Gregorcem a Janem Muršakem dotáhli souboj do prodloužení. No a v něm dokonali obrat a po druhém gólu Jana Muršaka porazilo Slovinsko USA 3:2.

Dobré ráno u pokračování hokejového turnaje mužů. Společně se podíváme na duel mezi týmy USA a Slovenska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.