Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Středa 16. srpna 2017 Jáchym

Katastrofa, naštval se Lukašenko po olympiádě. A vyhodil ministra

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko (20. března 2012) | foto: AP

28 2012
Dvanáct medailí z Londýna je málo, rozzlobil se Alexandr Lukašenko, autoritářský prezident Běloruska, a více než dva měsíce po hrách sesadil svého ministra pro sport. "Běloruský lid už nebude dál tolerovat takové katastrofální vystoupení," prohlásil.

Z funkce musel odstoupit ministr Oleg Kačan i zmocněnec pro sport Igor Zaičkov. Výkony běloruských sportovců byly podle prezidenta, který je zároveň předsedou národního olympijského výboru, velmi slabé.  

"Myslím, že ti, kteří jsou za výsledky v Londýně zodpovědní, by měli rezignovat," řekl Lukašenko. "Olympiáda byla naprostým selháním. Jen dvanáct medailí z 25, které jste nám slibovali!"

Bělorusko skončilo v hodnocení národů na 26. místě s bilancí dvou zlatých, pěti stříbrných a pěti bronzových medailí poté, co byla vítězná koulařka Naděžda Ostapčuková diskvalifikována za pozitivní test na anabolické steroidy.

V roce 2008 v Pekingu bývalá sovětská republika vytěžila 19 medailí včetně čtyř zlatých, což byl rekordní počin v samostatné historii Běloruska.

Autoři: ,


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze