• Středa 23. srpna 2017 Sandra

Moderní gymnastka Míčková se nekvalifikovala ani na olympiádu v Riu

Monika Míčková | foto: MAFRA

22 2016
Česká moderní gymnastika nebude mít zastoupení ani na olympijských hrách. V kvalifikaci v Riu de Janeiro skončila Monika Míčková na nepostupovém 19. místě. Poslední českou moderní gymnastkou na OH byla před dvanácti lety v Aténách Dominika Červenková.

„Monika bohužel začala pádem náčiní ve cvičení s míčem. Nevyvarovala se chyb, celý závod byl o hlavě. Podle mého názoru stačilo zopakovat výkon, který předvedla na kontrolním tréninku před odletem,“ řekla předsedkyně českého svazu Blanka Mlejnková.

Míčková už před kvalifikací avizovala, že pokud neuspěje, ukončí aktivní kariéru. Rozloučí se za dva týdny na Grand Prix v Brně.

V kvalifikaci v Riu startovalo 24 závodnic. Deset postoupilo do finále víceboje, z něhož vzejde šest účastnic olympiády. Patnáct jich bylo jistých už po loňském mistrovství světa ve Stuttgartu.