Jak si vede Roman Šebrle, komentuje Martina Kučerová a Tomáš Pavlíček

Desetiboj: 100 metrů
Roman Šebrle se tak se svou poslední olympiádou rozloučil hodně hořkým způsobem. Vzdal už po první disciplíně. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek dne.
Roman Šebrle Šebrle si sbalil věci a odchází z dálkařského sektoru. Zranění ho limituje natolik, že musí svůj čtvrtý olympijský desetiboj vzdát.
Roman Šebrle se na kraji tribuny radí s desetibojařským kolegou Bryanem Clayem. Ten se do Londýna z americké kvalifikace neprobojoval, a tak závod sleduje pouze jako divák.
Eaton začal velmi slušně. V prvním pokusu předvedl 787 cm, což mu přinese 1027 bodů.
Skok do dálky načne svým pokusem Ashton Eaton. Do první skupiny je zařazen i Šebrle, na řadu půjde jako sedmý. Jeho letošní maximum má hodnotu 7,76 m.
Druhá disciplína, skok do dálky, začíná ve 12.10.
Jak se čekalo, Roman Šebrle se v úvodní disciplíně trápil. Doběhl v nejhorším čase a je otázkou, zda první den vůbec dokončí. Skvělou formu prokázal nejlepší závodník součanosti Ashton Eaton. S časem 10,35 by se neztratil ani mezi sprintery specialisty, v Londýně předvedl nejlepší stovku desetibojaře na olympijských hrách.
31. Roman Šebrle (ČR) 744
Roman Šebrle Šebrle nezačal desetiboj dobře. Po první disciplíně mu s 744 body patří poslední místo.
8. Pascal Behrenbruch (Něm.) 11,06
Závěrečný rozběh za řevu domácích diváků vyhrál britský desetibojař Daniel Awde. Osobní rekord si vylepšil na 10,71.
8. Eelco Sintnicolaas (Niz.) 10,85
Třetí běh jasně ovládli Američané. Světový rekordman Eaton vyhrál v olympijském rekordu desetiboje za 10,35. Hned za ním finišoval Trey Hardee v čase 10,42.
7. Roman Šebrle (ČR) 11,54
Roman Šebrle Šebrle na soupeře nestačil. Doběhl do cíle, ale už od začátku ztrácel a skončil poslední v čase 11,54. Za tento výkon získá 744 bodů, byla to jeho nejhorší stovka sezony.
Roman Šebrle Roman Šebrle už čeká na svůj start. Poběží v páté dráze vedle Kubánce Suareze a Artikova z Uzbekistánu.
První běh vyhrál favorizovaný Dmitrij Karpov z Kazachstánu. Stovku proběhl ve svém letošním maximu za 10,91
První den desetiboje začal úvodním rozběhem na 100 metrů.
Největší favorit destiboje Ashton Eaton, který v červnu překonal výkonem 9 039 bodů Šebrleho světový rekord, nastoupí ve třetím běhu s krajanem a dalším favoritem Treyem Hardeem.
Zlepšilo se i počasí. Šedá mračna odplula a vysvitlo sluníčko. Zdá se, že atleti budou mít dnes příjemné podmínky.
Olympijský stadion v Londýně je znovu skoro plný. I destibojaři se tak mohou těšit na bouřlivou kulisu, která tu zatím doprovazí všechny atletické soutěže.
Romana Šebrleho čeká v sedmatřiceti letech olympijský desetiboj. Místo bitvy o medaile ale tentokrát bude bojovat hlavně sám se sebou. Omezuje ho zraněný úpon na patě a dlouho nebylo jasné, zda se vůbec postaví na start úvodní disciplíny. Nakonec ve startovní listině nechybí. Poběží ve druhém běhu od 11.18.
Dobrý den, vítejte u on-line reportáže z olympijského závodu v desetiboji. Úvodní disciplína desetiboje je na programu v 11.10.