• Úterý 22. srpna 2017 Bohuslav

Olympijské čtvrtfinále házenkářů si zajistili i Maďaři a Tunisané

MAĎARSKÁ RADOST. Házenkaři Maďarska se radují z výhry v zápase olympijského turnaje. | foto: Reuters

7 2012
V olympijském turnaji házenkářů se rozhodlo o posledních čtvrtfinalistech. V přímých soubojích o postup ze základních skupin uspěli Tunisané, kteří porazili Argentinu 25:23, a Maďarsko, jež si v klíčovém duelu posledního kola základní části poradilo po obratu se Srbskem 26:23.

Skupinu A vyhrál bez porážky Island, který obhajuje stříbrné medaile z Pekingu. Ve čtvrtfinále vyzvou házenkáři ostrovní zemičky právě Maďary.

Čtvrtfinálové dvojice

Island - Maďarsko
Švédsko - Dánsko
Španělsko - Francie
Chorvatsko - Tunisko

O druhou příčku se střetli zlatí z předchozích OH Francouzi  se Švédskem a uspěli - zvítězili 29:26.

I ve skupině B se rozhodovalo o předních příčkách až ve večerním utkání: Chorvati zdolali Španělsko 30:25, zvládli základní část bez ztráty bodu a střetnou se s Tuniskem.

Na poražené Španěly, kteří padli na třetí místo, vyšla ve čtvrtfinále Francie a mistři Evropy Dánové se v severském derby utkají se Švédskem.