Reportáž skončila 21. 2. 2010 22:31

Olympijský závod mužů ve skikrosu

Potvrdí dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný vítěz SP Tomáš Kraus suverenitu i na OH? Komentuje Michael Bereň

ZOH, skikros muži: Kvalifikace 18:15, osmifinále 21:15, čtvrtfinále 21:48, semifinále 22:07, finále 22:18.
Český závodník Takže premiéru skikrosu na olympijských hrách vyhrál Schmid, když opanoval kvalifikaci a pak postupně prošel pavoukem vyřazovacích bojů až do finále, kde zvítězil. Česká naděje Tomáš Kraus nepotvrdil očekávání a skončil ve čtvrtfinále po souboji s nakonec stříbrným Rakušanem Mattem. Celkově skončil Kraus 11.
Finále neudělalo radost fanouškům v akrobatickém areálu v Cypřišských horách. Zlato získal Švýcar Michael Schmid, druhý byl Rakušan Andreas Matt, bronz bere Nor Greonvold. Černý Petr zbyl pro domácího Christophera Delbosca.
Švýcar Schmid jako vítěz kvalifikace, druhý byl před vyřazovacími boji Kanaďan Delbosco. Přemožitel Krause Matt pojede v modrém. Nor Groenvold bude startovat ve žlutém dresu. A zajímavé je, že Matt byl 4. v kvalifikaci a Groenvold 5. Finalisté tedy potvrdili papírové předpoklady.
A je tu finále. O tři mediale se poperou čtyři závodníci.
Na pátém místě je Francouz Gavaggio. Šestý skončil Davey Barrey, Kneller je třetí v malém finále, takže celkově sedmý. Osmý končí Slovinec Flisar.
Malé finále by mělo začít za zhruba pět minut.
Ve finále B budou zklamaní semifinalisté: Filip Flisar (Slovinsko), Scott Kneller (Austrálie), Enak Gavaggio (Francie) a Davey Barr (Kanada).
Diváci se radují. O cenné kovy bude bojovat také domácí skikrosař Delbosco, společně s Norem Groenvoldem postoupil do finále. O 5. až 8. místo budou bojovat v malém finále Kneller a Flisar.
Druhé semifinále bude mít toto obsazení: Delbosco, Groenvold, Flisar a Kneller.
Schmid vyhrál první semifinále před Rakušanem Mattem. Malé finále zbylo pro Gavaggia a domácího Barra.
První semifinále pojedou Schmid, přemožitelé Krause - Gavaggio a Matt a jako čtvrtý je doplní Davey Barr, který byl v kvalifikaci 25. a má papírově nejhorší výchozí pozici ze všech osmi závodníků v semifinále.
Český závodník Už je známo osm semifinalistů. Tomáš Kraus vypadl těsně ve čtvrtfinále a celkově byl v premiéře skikrosu na olympiádě na 11. místě.
Nedá se nic dělat. I druhá české stopa zmizela ve čtvrtfinále. Stanley Hayer byl poslední. Postupují Delbosco a Filsar.
Hayerovi se postaví krajan Delbosco, opět Slovinec Filsar a také Švéd Eliasson.
V posledním čtvrtfinále pojede i Stanley Hayer, který má modrý dres a číslo 10.
Dalšími semifinalisty jsou postupující ze třetí jízdy: Nor Greonvold a australský závodník Kneller.
Český závodník Skikrosař Tomáš Kraus tedy nanaplnil medailové ambice a končí ve čtvrtfinále.
Český závodník Bohužel. Za vítězným Francouzem Gavaggiem byl dříve Rakušan Matt.
Český závodník Matt, nebo Kraus?
Český závodník Rozhoduje fotofiniš.
Český závodník Teď už jede Kraus.
Z první jízdy postupuje Kanaďan Barr a Švýcar Schmid.
Tomáš Kraus tedy postoupil do čtvrtfinále. V zeleném dresu bude bojovat ve druhé jízdě. Znovu proti Švýcarovi Spalingerovi a spolu s nimi pojedou Matt a Gavaggio.
Delbosco a Elliasson jsou posledními čtvrtfinalisty olympijského závodu.
Poslední osmifinále. O dvě postupová místa svedou boj Švýcaři Beni Hofer, Conrading Netzer, Tommy Eliason ze Švédska a Christopher Delbosco, domácí skikrosař.
Hayer postupuje dál, byl druhý za Flisarem.
Teď se představí i Stanley Hayer, český rodák, který se měl v minulosti dvě Sophiiny volby. Nejdřív se rozhodoval, jakou zemi reprezentovat a v jakém sportu. Dříve dělal sjezd. Teď jede za domácí Kanadu. Spolu s ním Filip Flisar ze Slovinska, Casey Puckett ze Spojených států a Japonec Hiroomi Takizawa.
A přesně podle toho, jak startovali podle pořadí z kvalifikace, tak i dojeli.
Jízda číslo šest a na startu jsou: Audun Greonvold (Nor.), Scott Kneller (Aus.), Jegor Korotkov (Rus.) a Patrick Koller (Rak.).
Francouzi orámovali pořadí této jízdy - zatímco Kuhn nedokončil,. Maillier postupuje z prvního místa. Spolu s ním se podívá dál rakouský závodník Wittner.
Páté osmifinále bude dvojí francouzské zastoupení - Xavier Kuhn, Sylvian Maillier. Doplní je Fin Juha Haukkala a Markus Wittner z Rakouska.
Fiala byl nakonec třetí, postupují Matt s Gavaggiem.
Ze čtvrté jízdy budou o postup usilovat tito borci: Andreas Matt z Rakouska, Francouz Enak Gavaggio, MIchael Forslund ze Švédska a německý skikrosař s českými kořeny - Martin Fiala.
Společně s Krausem postupuje Spalinger.
Český závodník A nakonec bezpečné vítězství Krause.
Český závodník Český reprezentant si hlídá postupové pozice.
Český závodník Kraus dobře odstartoval.
Český závodník Kraus jede v zeleném dresu.
A pozor! Teď bude v akci Tomáš Kraus. Ve třetí osmifinálové jízdě bude mít za soupeře Rakušana Thomase Zangerla (v kvalifikaci 6.), Švéda Larse Lewena (19.) a Švýcara Richarad Spalingera (27.)
Kerr a Barr se radují z postupu. Třetí byl německý skikrosař, na posledním místě Rekdal z Norska.
Druhé osmifinále bude ve složení Simon Stickl (Něm.), Errol Kerr (Jamaj.), Anders Rekdal (Nor.) a domácí Davey Barr.
Piccard jízdu nedokončil, do čtvrtfinále postupují Švýcar a Švéd.
V první jízdě pojedou Švýcar Michael Schmid, Ted Piccard z Francie, Američan Daron Rahlves a švédský závodník Eric Iljans.
Dobrý večer všem! Začíná osmifinálová část olympijského závodu skikrosařů.
Český závodník Ve třetí osmifinálové jízdě bude mít Kraus za soupeře Rakušana Thomase Zangerla (v kvalifikaci 6.), Švéda Larse Lewena (19.) a Švýcara Richarad Spalingera (27.)
Český závodník Druhý český zástupce Zdeněk Šafář z kvalifikace nepostoupil. Ve své jízdě se snažil až příliš a upadl.
Český závodník V kvalifikaci skončil Tomáš Kraus na 11. místě a postoupil do vyřazovacích bojů. Při jeho jízdě byl problém s časomírou, zastavila se později. Nakonec mu byl vypočítán lepší čas, aby postoupil, ale podle Krause, který navíc závěr jízdy přibrzdil, měl být správně někde kolem šestého místa.
Největšími favority jsou domácí Kanaďané, hodně se věři i Američanům v čele s nejlepším sjezdařem americké historie Daronem Rahlvesem, který si nedávno na X-games vykloubil kyčelní kloub, ale nyní hlásí, že je v pořádku a připraven bojovat o zlato.
Český závodník Vedle Tomáše Krause se v soutěži představí i Zdeněk Šáfař, který ve Světovém poháru většinou balancuje na hranici postupu do hlavní soutěže.