Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 18. srpna 2017 Helena

Opilý řidič usmrtil legendu

23 2002
Salt Lake City - Legendární americký rychlobruslař Jack Shea, dvojnásobný olympijský vítěz z Lake Placid v roce 1932, zemřel v úterý ráno na následky vážných zranění, jež utrpěl při autonehodě. Do Sheova vozu čelně narazil po smyku na zasněžené silnici opilý řidič. Jedenadevadesátiletý bývalý sportovec se měl dočkat ocenění při slavnostním zahájení olympijských her v Salt Lake City. Otřesený předseda organizačního výboru zimních her Mitt Romney litoval, že se slavnostní zahájení bude muset obejít bez jedné z největších hvězd.

 "Je to strašně tragická událost, nedokážeme vyjádřit, jak nás to zasáhlo," prohlásil Romney.

"Narazil do jeho vozu opilý řidič a o to je to smutnější. Jack byl našim velkým přítelem a inspirací při organizování her. Pro každého, kdo ho znal, byl velkým kamarádem," řekl.

Shea se letos zúčastnil štafety s olympijskou pochodní, symbolicky v Lake Placid. "Jak víte, jeho syn byl olympionik a jeho vnuk se kvalifikoval do Salt Lake City," připomněl Romney.

Jim Shea senior startoval v severské kombinaci na OH v roce 1964 a Jim Shea junior je přihlášen v Salt Lake City do soutěží ve skeletonu. "Jack se měl zúčastnit zahajovacího ceremoniálu. Bude nám moc chybět," dodal Romney.

Autor:


Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran
Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.

Najdete na iDNES.czmobilní verze