Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 20. srpna 2017 Bernard

Oslavy Olympijského dne proběhnou Českem. Doslova - v maratonkách

Ilustrační foto - Maratonští běžci | foto: AP

21 2011
Celý svět slaví a s ním bude i Česká republika. Tradiční oslavy Olympijského dne proběhnou doslova a do písmene. Připomínka založení Mezinárodního olympijského výboru, která se koná už od roku 1948, bude totiž mít běžeckou podobu.

"Olympijský den je určený pro všechny věkové i výkonnostní kategorie běžců," říká místopředseda ČOV Josef Dovalil. Do akce se i letos zapojí patnáct českých měst, od Prahy až po Stříbro.

"V České republice má Olympijský den už dlouho svou podobu, účastní se ho sportovci všech věkových kategorií a různých tratí," popisuje Dovalil. "Počet pořadatelských měst se nám ustálil na patnáct." Velkou oblibu má Olympijský den v Ostravě, kde se vloni zapojilo sedm tisícovek lidí.

Letos se běží 22. června, pouze ve Zlíně se závod žáků koná od den dřív a v Lomnici nad Popelkou a v Brně se oba závody – jak dospělých, tak žáků – uskuteční 23. června.

Kdo se rozhodně ochutnat olympijskou atmosféru na vlastní kůži, zůstane mu kromě sportovního zážitku také něco na památku. "S podporou Mezinárodního olympijského výboru tradičně připravujeme pro účastníky trička a diplomy, která jim připomenou jejich start," láká místopředseda Dovalil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze