• Pondělí 21. srpna 2017 Johana

Otteyové štafeta nestačí

29 2000
Jamajská atletka Merlene Otteyová v pondělí uvedla, že na olympijských hrách v Sydney poběží vedle sprinterské štafety i stometrovou trať, na kterou se nekvalifikovala. Její slova však nepotvrdil nikdo z funkcionářů. "V Sydney poběžím sto metrů a štafetu," řekla Otteyová novinářům v Soluni, kde se zúčastní středečního mítinku. "Dokázala jsem, že mám formu, ale na olympiádě musím být ještě mnohem rychlejší," dodala. Na mítinku Weltklasse v Curychu doběhla Otteyová na stovce třetí v čase 11,06 sekundy.
Po jamajském nominačním závodu, v němž čtyřicetiletá Otteyová doběhla na nepostupové čtvrté pozici, se objevily zprávy, že jí chce místo na startu stometrového sprintu v Sydney "věnovat" druhá Beverly McDonaldová. Soupeřčin trenér Raymond Stewart to však záhy popřel. Otteyovou, která se zúčastnila již olympijských her v Moskvě v roce 1980 a celkem získala sedm medailí, zbavila v červenci arbitrážní komise Mezinárodní atletické federace (IAAF) podezření z užívání nedovolených podpůrných prostředků. Sprinterka měla po loňském mítinku v Lucernu pozitivní test na nandrolon a rok nesměla závodit.