• Čtvrtek 17. srpna 2017 Petra

Diepoldové o místo unikla druhá medaile z paralympiády

Tereza Diepoldová | foto: Profimedia.cz

6 2012
Tereza Diepoldová dnes byla dlouho blízko své druhé cyklistické medaili z paralympijských her, ale nakonec jí unikl i bronz. Majitelka stříbra ze středeční časovky obsadila čtvrté místo v silničním závodu, od cenného kovu ji dělilo 37 sekund.

Zatímco v časovce čeští handicapovaní sportovci vybojovali celkem tři medaile, v dlouhém závodu na okruhu v Brands Hatch chyběli na stupních vítězů. Jiří Ježek, majitel už 11. paralympijských kovů, obsadil sedmé místo a šance Jiřího Boušky zhatil pád.

Bouška se ocitl na zemi po kolizi v osmém kole s jednou ze závodnic. V té chvíli mu špička pelotonu ujela a ztrátu už nedohnal. Cílem projel jako devatenáctý. Ježek bojoval až do konce v přední skupince, ve finiši spojených kategorií C4-5 ale také soupeřům nestačil.

Česká výprava má zatím na londýnské paralympiádě deset medailí (1-6-3). Před čtyřmi lety po žních v Pekingu přivezla celkem 27 kovů.