Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 21. srpna 2017 Johana

Atletka Berná a boccisté rozšířili českou sbírku na paralympiádě

4 2012
Další dvě medaile přibyly do české sbírky na paralympijských hrách v Londýně. Atletka Eva Berná vybojovala potřetí za sebou bronzovou medaili ve vrhu koulí, boccisté Radek Procházka a Leoš Lacina přidali stříbro. Česká bilance čítá pět stříbrných a dvě bronzové medaile, na nejcennější kov výprava stále čeká.

Česká dvojice podlehla ve třídě BC4 ve finále 3:5 mistrům světa Pintovi s Dos Santosem z Brazílie, na které nestačila v turnaji ani ve druhém vzájemném zápase. Oproti minulému utkání, v němž prohráli 0:9, však uhráli přijatelnější výsledek.

"Určitě mám radost, že se nám podařilo dát tam několik dobře bodujících míčů. Dokázal jsem si, že se s nimi dá hrát, dva body rozdíl je strašně málo," řekl Procházka. Ještě v poslední směně myslel na obrat. "Měli jsme poslední dva míče, bohužel Leošovi se nepovedlo přirazit červený míček."

Lacina litoval, že kvůli svému handicapu nemůže někdy zahrát hody podle svých představ. "Občas mi tam cukne zápěstí nebo prsty, ta rána pak není tak přesná. Dolehla na mě i atmosféra. Ale byla to moje první paralympiáda a hned takový úspěch," uvedl.

Berná při svém čtvrtém startu na paralympijských hrách zopakovala ve třídě F37 umístění z Atén a Pekingu. V Londýně dnes mistryně Evropy prohrála s dvěma Číňankami.

Berná se každým pokusem zlepšovala a třetím vrhem dosáhla hranice rovných 11 metrů, čímž překonala svůj i evropský rekord. Pak už svůj výkon nevylepšila a souboj o stříbro s Sü Čchiou-pching prohrála o čtyři centimetry. Zlatou medaili získala v novém světovém rekordu 12,20 metru Mi Na.

"Jsem ohromně spokojená. Jedenáctku už jsem chtěla hodit dávno a tady na paralympiádě se mi to konečně povedlo," uvedla Berná. "Škoda, že jsem nehodila těch 11,05, abych měla stříbro," řekla šestadvacetiletá atletka, která bude startovat ještě v hodu oštěpem a diskem. Tam ale podle svých slov medailové vyhlídky nemá.

Autoři: ,


Mercedes Třída E 2,0 220d...
Mercedes Třída E 2,0 220d...

r.v. 2016, naj. 10 000 km, diesel
1 021 475 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.czmobilní verze