Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Neděle 20. srpna 2017 Bernard

Pozvánku dostaly všechny hvězdy

19 2000
K n o k k e - H e i s t (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Kollera, Poborského, Nedvěda a další hvězdy české fotbalové reprezentace pozval trenér olympijského výběru Karel Brückner na zářijový turnaj do Sydney. V mužstvu mohou hrát tři hráči starší 23 let, a kouč se rozhodl nabídnout tato místa těm nejlepším. "Jde o předběžnou informaci, potřebujeme zmapovat situaci a rozhodli jsme se, že oslovíme ty nej nej," řekl trenér.

Kouč olympioniků zároveň asistuje u A-týmu, a tak využil k prvním konzultacím společný pobyt v Belgii na evropském šampionátu. "Nedalo se to do nekonečna odkládat. Chceme znát názor samotných hráčů, stanoviska jejich klubů. Potřebujeme vědět, jestli si uvolnění mohou zařídit sami, nebo jakou potřebují pomoc z naší strany," říká trenér.

Při výběru oslovil největší hvězdy v čele s Kollerem, Nedvědem a Poborským. "Ten okruh je širší a jsou v něm i hráči, kteří tady s reprezentací nejsou," podotkl Brückner.

Většina hráčů si nechala čas na rozmyšlenou, Berger rovnou odmítl. "Nepřichází to v úvahu, klub by mě nepustil. Liverpool je můj chlebodárce a podle něj se musím řídit. Přeci neodjedu na tři týdny, abych mezitím ztratil místo v sestavě a celý rok seděl na lavičce," prohlásil Berger.

Brückner ví, která místa v sestavě by nejraději zaplnil staršími hráči. "Potřebujeme vysokého útočníka a chybí nám i kvalitní střední záložník," naznačuje trenér.

Nedávné mistrovství Evropy hráčů do 21 let poukázalo i na problém s brankáři. "To je nejméně palčivé místo, nejprve se pokusíme získat tři esa do pole, a když to nevyjde, můžeme uvažovat o gólmanech," tvrdí Brückner.

Vzhledem k tomu, že se kvůli olympijskému turnaji nezastaví pohárové soutěže, netroufne si brát klubům gólmanské jedničky. "Ale vím nejméně o třech kvalitních brankářích, kteří nechytají a účast v týmu by uvítali. Proti by určitě nebyly ani kluby." V Brücknerových úvahách zřejmě figurují sparťan Poštulka a Kouba z La Coruni. Oba patřívali do seniorské reprezentace a vypadli z ní ve chvíli, kdy je kluboví trenéři posadili na lavičky náhradníků.

"Mužstvo určitě starší hráče přijme," je přesvědčen Karel Brückner. "Jsou tam samí fajn hráči. Nejde o žádné dorostence, všem bude brzy čtyřiadvacet a jsou jen o málo mladší, než posily, o kterých uvažuji."

Kolem olympijské nominace však zřejmě ještě proběhne řada diskusí. Jiný z reprezentačních asistentů Ivan Hašek, jinak první trenér Sparty, má úplně jinou představu, než Brückner: "Na pátečním ligovém grémiu chci navrhnout, aby na olympiádu jeli jen ti hráči, kteří si vybojovali postup."Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze