Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pondělí 21. srpna 2017 Johana

Slalomář Matt na olympiádu nepojede

20 2002
Kitzbühel - Jeden za druhým vypadávají z hvězdné rakouské reprezentace sjezdaři, kteří měli této velmoci sklízet na svazích v Salt Lake City medaile. Necelé tři týdny před zahájením zimních olympijských her se mezi absentéry zapsal i jeden z nejlepších slalomářů Mario Matt, úřadující mistr světa. Ten si zranil zranil rameno před nedělním slalomem Světového poháru na domácí půdě v Kitzbühelu.

Dvaadvacetiletý Matt, který v Kitzbühelu vyhrál před dvěma lety, ještě před zahájením nedělního prvního kola upadl v tréninku a vykloubil si rameno. Hned při startu úvodního kola si při snaze rozjet závod co nejrychleji poškozené vazy definitivně utrhl a lékařská kontrola navíc odhalila zlomeninu hlavice pažní kosti. Celou trať prvního kola tak Matt projel se zlomenou rukou, přesto dosáhl devátého času. Do druhé části závodu však již nenastoupil.

Podle zástupců rakouského týmu byl Matt, třetí v průběžném pořadí slalomu Světového poháru, okamžitě převezen do Innsbrucku, kde se ještě dnes podrobí operaci. Při ní mu lékaři zafixujízlomenou kost a dají do pořádku zpřetrhané vazy.

Na začátku týdne si při tréninku na sjezd v Kitzbühelu poškodil vazy v kolenu Josef Strobl, největší hvězda týmu Maier se zotavuje z vážné nehody na motorce a potíže s koleny mají také Franz, Salzgeber, Schilchegger i Holzknecht.

Autor:


Soutěž: Vyhrajte zásobu dobrot pro nejmenší
Soutěž: Vyhrajte zásobu dobrot pro nejmenší

Chcete svému drobečkovi zpestřit jídelníček? Soutěžte o balíček plný dobrot.

Najdete na iDNES.czmobilní verze