• Sobota 19. srpna 2017 Ludvík

Šmigunová je podezřelá z užití dopingu

23 2002
Tallin - Estonská běžkyně na lyžích Kristina Šmigunová je podezřelá z užití dopingu. Podle zprávy národní tiskové agentury Sportnet, která se odvolala na informace helsinské tiskové kanceláře FNB, měla vicemistryně světa z roku 1999 pozitivní test 12. prosince loňského roku po závodu Světového poháru v italském Brussonu. V jejím vzorku byly zjištěny stopy anabolického steroidu norandrotestosteronu. Šestnáct dní před zahájením olympijských her v Salt Lake City estonský svaz pozitivní test potvrdil a o okolnostech informoval mezinárodní lyžařskou federaci.

Šmigunové patřilo po 14 závodech Světového poháru páté místo v průběžném pořadí, na vedoucí Kateřinu Neumannovou ztrácela 256 bodů. V Brussonu obsadila na desetikilometrové trati volnou technikou třetí místo právě před českou závodnicí.

Posledních pohárových závodů ve Val di Fiemme a v Novém Městě na Moravě se třiadvacetiletá estonská lyžařka nezúčastnila údajně kvůli nachlazení.  K největším dosavadním úspěchům Šmigunové patří stříbrná medaile ze světového šampionátu před třemi lety v Ramsau, kterou vybojovala v závodu na 15 kilometrů.