• Pátek 18. srpna 2017 Helena

Taekwondistka Wu Ťing-jü obhájila zlato z domácí olympiády v Pekingu

VÝBUCH RADOSTI. Hurá, jsem zlatá, raduje se Číňanka Wu Ťing-jü poté, co ve finále soutěže taekwondistek do 49 kg porazila Španělku Brigitte Yague Enriqueovou. | foto: Reuters

9 2012
Čínská reprezentantka Wu Ťing-jü obhájila na olympiádě v Londýně zlatou medaili v taekwondu. Úřadující mistryně světa ve finále kategorie do 48 kg porazila Španělku Brigitte Yagüeovou Enriqueovou jednoznačně 8:1. Mezi muži v kategorii do 58 kg zase uspěl španělský reprezentant, zlato získal Joel González Bonilla.

Pětadvacetiletá Wu Ťing-jü došla za obhajobou ve velkém stylu. Hned dva z jejích zápasů v turnaji musely být ukončeny ještě před časovým limitem kvůli velké převaze, kterou značí dvanáctibodový rozdíl ve skóre.

Bronzové medaile vybojovaly Čanatip Sonkchamová z Thajska a Lucija Zaninovičová z Chorvatska.

Mezi muži v kategorii do 58 kg triumfoval Španěl Joel González Bonilla, který v souboji mistrů světa zdolal 17:8 Korejce I Te-una. Na třetím místě se umístili Rus Alexej Denisenko a Kolumbijec Oscar Muňoz Oviedo.