Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 17. srpna 2017 Petra

Tenk vystřílel druhý český bronz

21 2000
S y d ne y - O třetí olympijskou medaili pro české barvy se dnes ráno postaral český střelec Martin Tenk, který vybojoval bronz ve střelbě z libovolné pistole na 50 m. V nervy drásajícím finále se dělil před poslední položkou o stříbrný stupínek s Bělorusem Bašinským, závěrečná trefa mu však příliš nevyšla. Ale protože zaváhal i Rus Gončarov, nakonec mu nástřel 8,3 bodu stačil k uhájení bronzového stupínku. Zlatou medaili vybojoval Bulhar Kirjakov, Bronz Bělorus Bašinský.
Martin Tenk obsadil v kvalifikaci třetí místo se čtyřbodovou ztrátou na Kirjakova a tříbodovým mankem na Bašinského. Po prvních finálových položkách se před něho dostal i Uzbek Muchtarov, ovšem po sedmém díle finálového dramatu se český střelec znovu vrátil na medailovou pozici. Díky skvělé ráně v předposlední položce se dokonce dotáhl na druhého Bělorusa. V závěrečném kole se mu však střela nepovedla a zprvu se zdálo, že je po medailových nadějích, ovšem mocně dotahující Rus Gončarov rovněž závěrečný výstřel neustál a za českým střelcem zaostal o 0,3 bodu.

Střelec Tenk se soustředí

Autor:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze