• Pátek 18. srpna 2017 Helena

Kajakářka Hilgertová postoupila do semifinále, stejně tak deblkanoisté

Kajakářka Štěpánka Hilgertová při kvalifikační jízdě v Londýně (30. července 2012) | foto:  Dan Materna, MAFRA

30 2012
Londýn (Od zpravodajky iDNES.cz) - Česká kajakářka Štěpánka Hilgertová zvládla kvalifikační jízdu a na své šesté olympiádě se může chystat na semifinále. Vstup do soutěže vodních slalomářů se povedl i deblkanoím. Postupují jak Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem, tak debutanti v kategorii C2 Vavřinec Hradilek a Stanislav Ježek.

Volf a Štěpánek projeli trať na kanálu Lee Valley v osmém nejlepším čase, o místo za nimi skončila v kvalifikaci dvojice Hradilek, Ježek.

První pokusy stačily oběma posádkám k postupu. V druhé jízdě tak nemuselo Volfovi se Štěpánkem vadit, že neprojeli brankou a schytali padesátivteřinovou penalizaci. Hradilek s Ježkem se dokonce ani podruhé na vodu nespustili.

Volf se Štěpánkem tedy nakonec ztratili na vedoucí dvojici sedm vteřin, druhá česká loď téměř deset. Ta svou úvodní a jedinou jízdou dne však příjemně překvapila.

Kajakář Hradilek a singlkanoista Ježek si totiž pod pěti kruhy odbyli soutěžní premiéru v kategorii C2, předtím spolu absolvovali pouze několik tréninků. A hned pokořili dalších pět reprezentačních párů.

S náročnou tratí se vypořádali překvapivě svižně, připsali si pouze jeden šťouch a v cíli pak mohli úspěšný debut hlasitě oslavit.

Kvalifikační jízdy nejlépe zvládli Francouzi Gauthier Klauss, Mathier Peche, až za nimi skončili trojnásobní olympijští vítězové Peter a Pavol Hochschornerové ze Slovenska.

Hilgertová byla v obou jízdách třetí, celkově skončila pátá

Čtyřiačtyřicetiletá kajakářka Hilgertová zvládla obě kvalifikační jízdy s přehledem. V obou jízdách skončila třetí a díky rychlejšímu druhému kolu nakonec obsadila páté místo.

Vítězkou se stala devětadvacetiletá Maialen Chourantová ze Španělska, která byla před Hilgertovou o dva body.

Semifinále a finále je v olympijském vodním kanálu na programu ve čtvrtek. A to jak v soutěži kajakářek, tak deblkanoistů.

Výsledky

Kanoistika - vodní slalom (kvalifikace)

Muži:
C2:
1. Klauss, Peche (Fr.) 96,98 (0 trest. sekund), 2. R. Hochschorner, P. Hochschorner (SR) -0,54 (2), 3. Ming-chaj Chu, Ťün-žung Šu (Čína) -2,07 (0), ...8. Volf, Štěpánek (ČR) -7,02 (2), 9. Hradilek, Ježek (ČR) -9,93 (2).