Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 17. srpna 2017 Petra

Volejbalový turnaj zná účastníky

28 2000
S y d n e y - Všech dvanáct účastníků olympijského turnaje ve volejbalu mužů i žen je po skončení posledního kvalifikačního turnaje v Marseille známo. Až jako poslední si ve čtvrtek vybojovali místo v Sydney obhájci titulu Nizozemci, kteří v přímém souboji porazili Francii.

Mužský seznam účastníků nezaznamenal žádné překvapení, protože mezi tuctem startujících je desítka nejlepších mužstev podle postavení v žebříčku mezinárodní federace FIVB - Itálie, Rusko, Kuba, Brazílie, USA, Jugoslávie, Nizozemsko, Španělsko, Argentina a Korejská republika. Zbylá dvě místa patří pořádající Austrálii a africkému šampiónovi Egyptu.

Do turnaje žen se kvalifikovala nejlepší šestice podle žebříčku - Rusko, obhájce zlata Kuba, Brazílie, Čína, Korejská republika a Itálie. Vedle domácí Austrálie budou dále bojovat o medaile vyslanci Ameriky z Peru a USA, evropští zástupci Chorvatsko s Německem a černý kontinent reprezentují Keňanky.

České reprezentace na olympiádě budou chybět. Ženy ztratily šanci v listopadové předkvalifikaci v Burse po prohře v semifinále s domácím Tureckem. Muži v lednové kvalifikaci v Polsku skončili až pátí. Čeští volejbalisté, majitelé dvou olympijských medailí, naposledy startovali jako výběr ČSSR na hrách 1980 v Moskvě. Ženy čekají na další olympijskou účast 28 let od Mnichova.

Turnaj v Sydney začne v sobotu 16. září a skončí v neděli 1. října. Jeho dějištěm budou dvě haly - Sydney Entertainment Centre a Pavilion 4 v Olympijském parku.

Autor:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze