Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 17. srpna 2017 Petra

Zápasník Abrahamian se odvolal proti výsledku z olympijských her

Rozlícený zápasník Ara Abrahamian při hádce s rozhodčími. | foto: ČTK

20 2008
Zápasník Ara Abrahamian a švédský olympijský výbor se odvolali k mezinárodní arbitráži CAS proti kontroverznímu verdiktu sudích při olympijském semifinále ve váhové kategorii do 84 kilogramů v řeckořímském stylu.

Rozhodnutí o prohře rozlítilo švédského reprezentanta natolik, že při závěrečném ceremoniálu zahodil  bronzovou medaili, za což ho MOV diskvalifikoval a medaili mu odebral.

Podle prohlášení CAS, které dnes citovala agentura AP, Švédové požadují změnu výsledku zápasu a trest pro rozhodčí.

Slyšení by se mělo uskutečnit v pátek v Pekingu.

Rodák z Arménie prohrál v semifinále s pozdějším překvapivým šampionem Andreou Minguzzim z Itálie, když o vítězství ho prý připravil verdikt rozhodčích.
Abrahamiana to přivedlo téměř k nepříčetnosti a jen zásah jeho reprezentačních kolegů zabránil napadení sudího.

Abrahamian poté při ceremoniálu ani nepočkal na vyhlášení vítězů, sundal medaili z krku, položil ji doprostřed žíněnky a odešel z haly.

MOV mu následně odebral bronz kvůli porušení zásad fair play. Abrahamianovo chování podle MOV neslo znaky politické demonstrace a nedostatečného respektu k soupeřům.

Autor:


DUMREALIT
Nový obor podnikání - majitel nové pobočky

DUMREALIT
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na iDNES.czmobilní verze