• Středa 16. srpna 2017 Jáchym

Zápasník Cejudo vybojoval pro USA deváté zlato ve volném stylu

Henry Cejudo - Americký zápasník Henry Cejudo se stal olympijským vítězem v kategorii volnostylařů do 55 kilogramů. | foto: Reuters

19 2008
Americký zápasník Henry Cejudo vybojoval olympijské zlato v kategorii volnostylařů do 55 kilogramů. Ve finále porazil japonského šampiona Tomohira Macunagu.

Díky jeho triumfu získali Američané deváté olympijské zlato ve volném stylu na deváté olympiádě za sebou. Cejudo, podle agentury AP syn neznámých mexických přistěhovalců, zápasil teprve na druhém velkém turnaji v mužské kategorii.

Premiéru si odbyl na loňském mistrovství světa, kde obsadil 31. příčku. Bronzové medaile získali Bulhar Radoslav Velikov a loňský mistr světa Besik Kuduchov z Ruska.

V kategorii do 60 kilogramů potvrdil nadvládu Mavlet Batirov. Ruský mistr světa a Evropy si ve finále poradil s Ukrajincem Vasylem Fedoryšinem. Třetí místa vybojovali Íránec Sejdemorád Mohammádí a Japonec Keniči Jumoto.

Do 55 kg:
Finále:
Cejudo (USA) - Macunaga (Jap.) 5:2,
O 3. místo: Velikov (Bul.) - Sevdimov (Ázerb.) 4:3, Kuduchov (Rus.) - Mansurov (Uzb.) 3:0.
Konečné pořadí: 1. Cejudo, 2. Macunaga, 3. Velikov a Kuduchov, 5. Sevdimov a Mansurov, 7. Gadžijev (Běl.), 8. Gočašvili (Gruz.).

Do 60 kg:
Finále:
Batirov (Rus.) - Fedoryšin (Ukr.) 3:1,
O 3. místo: Jumoto (Jap.) - Bazargurujev (Kyrg.) 3:0, Mohammádí (Írán) - Husejnov (Ázerb.) 5:1.
Konečné pořadí: 1. Batirov, 2. Fedoryšin, 3. Jumoto a Mohammádí, 5. Bazargurujev a Husejnov, 7. Ramazanov (Mak.), 8. Quintana (Kuba).

Rozhovor s Vítězslavem Ivičičem: Nikdo nechce číst, že je buran

Člověk, který vybočuje nejen svým osobitým stylem, ale také svými kritickými názory.