Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Čtvrtek 19. října 2017 Michaela

16. DEN OH: Čeští oštěpaři na medaili nedosáhli, to čtyřkajak má bronz

SEDMÝ BRONZ. Čtyřkajak ve složení Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba ve finiši závodu na 1000 metrů. | foto: Reuters

21 2016
  • Český čtyřkajak ve složení Dostál, Havel, Štěrba a Trefil vybojoval stejně jako před čtyřmi lety v Londýně bronzovou medaili
  • Naopak moderní pětibojař David Svoboda zlato neobhájil, skončil devátý
  • Medaili nemají ani oštěpaři, nejlepší z nich Vítězslav Veselý byl sedmý
  • Svůj nejspíš poslední start na olympijských hrách si užila bikerka Kateřina Nash. Dojela pátá

Český výprava získala v Riu de Janeiru už devátou medaili, z toho sedmou bronzovou. Postaral se o ni čtyřkajak ve složení Josef Dostál, Daniel Havel, Jan Štěrba a Lukáš Trefil.

Tato čtveřice dojela třetí i na posledních hrách v Londýně.

Na laguně Rodriga de Freitase svedli Češi těsný souboj o stříbro se Slováky, kterým v dramatickém finiši podlehli o špičku lodi (zpravodajství).

On-line reportáž

Jak se vyvíjel 16. den

„Slováci se líp vyspali. Já jsem si neoholil vousy, takže to kilíčko v závodě bylo znát. Větší odpor vzduchu, za to se klukům omlouvám,“ vtipkoval po závodě Dostál, už dvojnásobný medailista z Ria (rozhovor).

Ještě předtím jeli finále deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, ale na druhé místo ze semifinále nenavázali a ve vyrovnaném závodě obsadili sedmé místo (zpravodajství).

„Bojovali jsme, fakt jsem šli strop, protože medaile byla náš sen, ale nakonec visela hrozně daleko,“ uznal Radoň smutně.

Medailové ambice měli také tři čeští oštěpaři ve večerním finále. Neuspěl však ani jeden. Nejlepší z nich Vítězslav Veselý byl sedmý, Jakub Vadlejch osmý a Petr Frydrych skončil dvanáctý (zpravodajství).

Obhájce zlata David Svoboda zakončil olympijský pětiboj v Riu de Janeiru na devátém místě.

Český reprezentant startoval do závěrečné disciplíny ze třinácté příčky, kterou sice v běhu se střelbou vylepšil a proklouzl do elitní desítky, ale na medaili nedosáhl.

Fotogalerie

„Vzhledem k tomu, co jsem měl vlivem nějakých zdravotních omezení natrénováno, je to krásné. Vím, že někteří přísnější sportovní fanoušci možná budou zklamaní, ale kdyby věděli, co mě všechno potkalo, a já jim to rád řeknu, ocení to taky,“ hodnotil Svoboda (rozhovor).

Další český závodník Jan Kuf nedokončil parkúr a celkově skončil na posledním 36. místě (zpravodajství).

Další česká naděje bikerka Kateřina Nash svým výsledkem potěšila. Dvacet let po svém prvním startu na olympiádě v Atlantě vybojovala 38letá závodnice svůj nejlepší výsledek - páté místo (zpravodajství).

Lucie Svěcená v Olympijském studiu

Ve dvaatřiceti letech zažila své třetí hry triatlonistka Vendula Frintová. Po třiadvacátém místě v Pekingu a patnáctém v Londýně chtěla bojovat o elitní desítku. Nakonec však doběhla do cíle na 27. pozici (zpravodajství).

Několikadenní olympijský program mají za sebou golfistky. Klára Spilková skončila na 48. příčce, když na vítěznou Park In-pe z Koreje ztratila 27 ran (zpravodajství).

Jízdní řád českých sportovců

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: finále - C2 1000 m: Dvořák, Radoň - 7. místo

GOLF: ženy: Spilková - 48. místo

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA: finále – K4 1000 m: Dostál, Havel, Štěrba, Trefil - bronz

TRIATLON: ženy: Frintová - 27. místo

MODERNÍ PĚTIBOJ: muži: Svoboda - 9. místo, Kuf - 36. místo

HORSKÁ KOLA: cross country: Nash - 5. místo

ATLETIKA: finále - oštěp: Veselý - 7. místo, Vadlejch - 8. místo, Frydrych - 12. místo

Autoři: , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze