Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Úterý 24. října 2017 Nina

A můžu i na matematickou olympiádu, vtipkoval Bauer při diskusi se čtenáři

MÁ BRONZ. Radost Lukáše Bauera po závodu na 15 kilometrů volně. | foto: AP

18 2010
Jednu medaili už pro Česko vybojoval a další závody ho ještě čekají. Běžec na lyžích Lukáš Bauer si mezi tréninky a závody našel čas, aby odpověděl čtenářům iDNES.cz v on-line rozhovoru.

"Šance ve zbývajících závodech vidím dobře, mám na to bojovat s nejlepšími," vzkázal z Kanady v jedné z odpovědí.

Když mu jiný čtenář radil, aby trénoval se zátěží a špatnými lyžemi, že by se mu pak při závodě krásně běželo, zareagoval: "Teoreticky ano, ale spíše bych byl strhaný a na olympiádu se ani nedostal."

A další mu doporučil na letní olympiádu. Co třeba maraton? "Ano a ještě matematickou bych mohl dát k tomu :) ," odepsal.

Bauer je v dobré náladě. Hned v prvním závodě na olympijských hrách ve Vancouveru získal medaili. Splnil jsem cíl a získal medaili," jásal Bauer po závodě na 15 kilometrů volně (viz Běžec Bauer vybojoval bronz).

VYČERPÁNÍ. Lukáš Bauer těsně po dojezdu do cíle závodu na 15 km.Lukáš Bauer

Odpovědi běžce na lyžích čtěte zde

Ovšem pozor!

Bauera čekají ještě další závody, šance si dává třeba ve skitatlonu (v sobotu večer) nebo na padesátikilometrové trati, která je na olympijském programu v neděli 28. února.

"Už mám splněno, takže teď už to všechno půjde jenom dobře," tvrdí Bauer, který už má stříbro z Turína a letos do Vancouveru odlétal jako vítěz prestižního seriálu Tour de Ski (viz Mám splněno, jásal Bauer).

"Budu se snažit, abych se ukázal i v dalších závodech. Nejvíc se těším asi na padesátku, což i bude jediný start, kde pojede i Andrus Veerpalu, kterému mám co vracet," dodal dvaatřicetiletý Bauer.

Olympijské výsledky

přímo do vašeho mobilu

Čerstvé informace z her ve Vancouveru najdete ve svém mobilu. SMS a MMS si objednejte ZDE. Na m.idnes.cz/vancouver poběží zpravodajství pro mobilní prohlížeče. Více čtěte ZDE.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze