Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

A teď vyhrát mistrovství světa, plánuje Messi, hvězda olympijského turnaje

Lionel Messi se raduje z argentinského triumfu. | foto: Reuters

24 2008
Peking (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Poskakovali a rukama máchali ve vzduchu. Pak se chytili a tancovali dokola. I tak slavili argentinští fotbalisté zlaté medaile z olympijského turnaje v Pekingu. Křepčil i muž s dlouhými vlasy a patnáctkou na zádech - Lionel Messi. "Byli jsme opravdu nejlepší," říká hvězda turnaje po finálovém vítězství nad Nigérií 1:0. Jediný gól připravil nádhernou přihrávkou.

V čem argentinské mužstvo převyšovalo ostatní?
Od začátku jsme byli favority na zlato, protože jsme tady měli hodně silný tým. Hlavně v semifinále proti Brazílii jsme ukázali, že jsme opravdu nejlepší a zlato si zasloužíme. Jenom škoda, že jsme takový výkon nezopakovali teď proti Nigérii.

Jak moc váš výkon ovlivnilo velké vedro? Vždyť se finále hrálo přesně v poledne.
Bylo to strašně náročné. Horko nás všechny rychle unavilo, těžko se nám dýchalo. Ale hráli jsme finále olympiády, šli jsme za zlatou medailí, to nám dodávalo energii.

Co bude s úspěšným týmem dál?
Spousta z nás už hraje i za seniorskou reprezentaci, takže je to jasné. Teď po olympiádě se zaměříme na mistrovství světa. Vyhrát ho bude náš další cíl.

Co si z olympijských her odnesete?
Zlatou medaili, kterou si zase pověsím na krk, až dorazím do Barcelony. Ale mám hodně vzpomínek na úžasnou partu, na život v olympijské vesnici, jak jsem potkával jiné sportovní hvězdy, třeba Kobeho Bryanta. To jsou momenty, které si budu pamatovat navždy.

Ale málem jste tady v Pekingu vůbec nemusel být.
Odehrálo se toho před začátkem olympiády hodně, ale já jsem vážně nikdy nepřestal věřit, že mi Barcelona olympiádu dovolí. Děkuju lidem z klubu, že mě pustili a umožnili mi tenhle skvělý zážitek. Hned se vracím do Barcelony a odteď budu makat zase jenom za ni!Najdete na iDNES.czmobilní verze