Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Absolonová neví, zda postoupí do Atén

19 2004
Atény - Až do konce úvodního dílu Světového poháru bude asi česká skokanka do vody Lucie Absolonová čekat, zda postoupí na olympijské hry. Trenérka Marie Čermáková a ani ona sama totiž přesně neznají postupový klíč. V dějišti her v Aténách ve čtvrteční kvalifikaci skoků z věže obsadila Absolonová 34. místo ziskem 249,3 bodu.

Podle svých slov předvedla nejlepší výkon kariéry.  "Jsem celkem spokojená, protože vždycky jsem nasbírala od sudích tak 220 bodů, teď o třicet víc," radovala se Absolonová.

"Ty závody se mi vydařily. Je pravda, že poslední skok mohl být lepší, ale nikdy se nestalo, abych takhle dobře zaskákala," povídala.

Nejlepší z pěti skoků předvedla ve třetí sérii, který rozhodčí ocenili čtrnáctými nejvyššími body a českou skokanku posunul na průběžnou 27. pozici.

První olympijskou kvalifikací bylo MS loni v Barceloně, odkud do Atén prošlo dvanáct finalistů z každé disciplíny. Absolonová, která tři roky žila a trénovala v USA, tam však nestartovala.

Do celkového počtu 34 startujících doplní již kvalifikované skokany právě Světový pohár v Aténách, do dnešní soutěže jednotlivkyň se složitým způsobem započítávají také synchronní skoky z věže.

"Ale právě jsme se s trenérkou bavily, že tomu vůbec ani jedna nerozumíme," smála se Absolonová. "Mezinárodní federace zřejmě po skončení závodů oznámí všechny kvalifikanty," myslela si.

Není nervózní, jestli tam bude i její jméno. "Když ne, tak mě to bude mrzet, ale mám čas potrénovat a uspět za čtyři roky," plánovala Absolonová, která trénuje v Pardubicích.

Minimální bodový zisk 260 bodů ve skocích žen z věže, který mezinárodní federace FINA vypsala jako minimální pro účast na olympiádě, se vztahuje pouze pro případ, že by některá z již kvalifikovaných skokanek z nejrůznějšího důvodu z nominace vypadla.

"Pak by byla pozvána jiná, která by musela mít právě minimálně těch 260 bodů," vysvětlila Absolonová.

Autoři: ,


Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Měli blízko, medaile nezískali. Proč?


Praha Jediné umístění dokáže ve sportu spustit takový vodopád slz. Čtvrtá příčka. Ani druhá, dokonce ani...Najdete na iDNES.cz