Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Sobota 21. října 2017 Brigita

Ač těhotná, bojuje o medaile. Odvahu jí dodává i matka s podobnou zkušeností

Kanadská hráčka curlingu Kristie Mooreová se může objevit na olympijských hrách v šestém měsíci těhotenství. | foto: AP

16 2010
Ani pokročilé těhotenství neodradilo kanadskou reprezentantku v curlingu Kristie Mooreovou od účasti v olympijském turnaji. Požehnání ke startu na nejvýznamnější sportovní události přitom dostala i od své matky, která se kdysi pohybovala na curlingové dráze dokonce ještě týden před porodem.

Třicetiletá Mooreová je na soupisce kanadského týmu uvedena jako náhradnice, ale do zápasu může kdykoli zasáhnout.

Těhotenství jí ve sportování zatím nijak nevadí - v pondělí i se spoluhráčkami na tréninku bez potíží vypouštěla kameny a svůj stav si jen pochvalovala. "Zatím je to v pohodě, cítím se skvěle," řekla novinářům Mooreová.

Její kariéra v kanadském týmu přitom začala skoro současně s početím. Nabídku reprezentovat dostala až loni na podzim, právě v době, kdy se dozvěděla o svém těhotenství. Po poradě s rodinou výzvu přijala a šanci na sportovní úspěch si nenechala ujít.

Mooreová ještě neví, zda se jí narodí chlapeček, nebo holčička. Nechá se překvapit. V jednom už má ale jasno. "Fakt bych chtěla, aby to byl...hráč curlingu," prohlásila s úsměvem Kanaďanka, která se může představit už v dnešním zápase se Švýcarskem.

Autoři: ,


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze