Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Adidas už nebude podporovat Český olympijský výbor

Čeští olympionici se na příštích hrách již neobjeví v dresech a dalším vybavení od firmy Adidas | foto: Dalibor PuchtaiDNES.cz

5 2008
Čeští sportovci se na příštích olympijských hrách již neobjeví ve vybavení značky Adidas. Renomovaná společnost neobnovila pro nový olympijský cyklus smlouvu s Českým olympijským výborem. Jako první o tom informoval deník E15.

Mluvčí společnosti Adidas ČR Petra Bergmannová v rozhovoru pro ČTK tento krok potvrdila.

"Ano. Adidas končí. Pouze nám sdělili, že v dalším olympijském cyklu už nebudou pokračovat," řekl listu Jiří Zedníček, místopředseda ČOV zodpovědný za ekonomiku.

Bergmannová ukončení spolupráce s ČOV potvrdila, hodnotu sponzorské smlouvy ale s poukazem na obchodní tajemství nezveřejnila. "Přehodnotili jsme naši marketingovou a obchodní strategii. Rozhodnutí ale nesouvisí s finanční krizí, bylo učiněno již dříve," uvedla.

Čeští olympionici se tak na zimních hrách 2010 ve Vancouveru neobjeví v oblečení s třemi pruhy a v podobné situaci se může zanedlouho ocitnout i atletická reprezentace. Po halové sezoně čeká Český atletický svaz vyjednávání s Adidasem.

Společnost Adidas je nyní oficiálním partnerem Českého volejbalového svazu, sponzoruje několik českých sportovců a spolupracuje s fotbalovými kluby Sigma Olomouc a Viktoria Žižkov.

Bergmannová dnes nechtěla říci, zda se rozhodnutí společnosti Adidas omezit marketingové aktivity v Česku týká i těchto smluv.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze