Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Agentura Česká sportovní bude nadále zajišťovat finance olympijskému výboru

Miroslav Černošek, Milan Jirásek, Jiří Kejval při podpisu Memoranda o vzájemné spolupráci | foto: ČTK

3 2009
Celkem 155 milionů korun zajistí marketingová agentura Česká sportovní Českému olympijskému výboru pro následující čtyři roky. Memorandum o dlouhodobé vzájemné spolupráci dnes podepsali představitelé obou stran. Dohoda zahrnuje minimálně olympijské hry ve Vancouveru v příštím roce a Londýně 2012.

"Spolupráce s Českou sportovní trvá už osm let a myslím, že se ustálila na velmi dobré úrovni," řekl předseda Českého olympijského výboru Milan Jirásek na tiskové konferenci. "Jsme si vědomi toho, že Česká sportovní je klíčovou agenturou v českém sportu," dodal.

Do pokladny ČOV by agentura měla přinést celkem 155 milionů korun.

Čtyřicet milionů od každého ze dvou generálních partnerů, kterými jsou společnosti ČEZ a RWE Transgas.

25 milionů potom od každého z hlavních partnerů. Jedním zůstává společnost Zentiva. "Před podpisem je smlouva s Českou pojišťovnou a dolaďujeme spolupráci ještě s jedním partnerem," uvedl šéf České sportovní Miroslav Černošek. "Ale garantuji, že peníze, které máme přinést, přineseme," dodal.

Další finance si zajistí ČOV. Ten už realizoval spolupráci s GE Money Bank a Alpine Pro (zajistí sportovcům oblečení). Jednání podle místopředsedy ČOV pro ekonomiku Jiřího Kejvala probíhají ještě se společnostmi Prazdroj a Škoda Auto.

Olympijský výbor bude v následujícím čtyřletém období pracovat s rozpočtem 500 milionů korun.

Polovinu však obdrží ve formě reklamního prostoru u svých mediálních partnerů. Zbylých sto milionů si ČOV zajistí prostřednictvím své marketingové společnosti Česká olympijská.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze