Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Startuje velká sportovní operace: vytlačit tablety tělocvikem

1 2014
Tentokrát se nehledá nová Sáblíková nebo Hejnová, i když by bylo pěkné, kdyby Česko mělo víc olympijských či světových šampionů. Hlavním cílem právě startující akce Českého olympijského výboru je připomenout, co možná mnoho dětí z dnešní, tabletové generace ani neví: že pravidelně sportovat je zdravější a zábavnější, než sedět u jakéhokoliv počítače.

ČOV spouští první fázi projektu Olympijský víceboj, což je klíčová součást dlouhodobé kampaně nazvané Česko sportuje. Do první základní školy, v tomto případě na pražských Vinohradech, se vydají na hodinu tělesné výchovy olympijští vítězové, reprezentanti či známí sportovci, kteří školáky i učitele seznámí s disciplínami víceboje. Po škole na Vinohradech se stejné akce rozjedou do desítek škol ve všech krajích České republiky.

V Olympijském víceboji nejde jen o to, kdo skočí nebo hodí dál. "Pravým smyslem je zapojit do všech šesti disciplín co nejvíce dětí. Disciplíny se plní během hodin tělesné výchovy, kdy garant (učitel) zaznamenává výsledky žáků a následně je vloží na webové stránky projektu," popisuje akci mluvčí Českého olympijského výboru Alexandr Kliment.

Olympijský víceboj je určen všem základním školám v České republice, které se na webových stránkách www.olympic.cz/olympijskyviceboj zaregistrují. Je také šancí - pro ty nejúspěšnější a nejrychlejší - pomoci si ke sportovnímu vybavení. Prvních 10 přihlášených z každého kraje obdrží startovní set v hodnotě 5 000 korun.

Hlavními tvářemi projektu, který poběží od dubna do června, budou olympijští medailisté, vodní slalomář Vavřinec Hradilek a biatlonistka Veronika Vítková.

Autor:


Nejčtenější

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.czmobilní verze