Startuje velká sportovní operace: vytlačit tablety tělocvikem

1 2014
Tentokrát se nehledá nová Sáblíková nebo Hejnová, i když by bylo pěkné, kdyby Česko mělo víc olympijských či světových šampionů. Hlavním cílem právě startující akce Českého olympijského výboru je připomenout, co možná mnoho dětí z dnešní, tabletové generace ani neví: že pravidelně sportovat je zdravější a zábavnější, než sedět u jakéhokoliv počítače.

ČOV spouští první fázi projektu Olympijský víceboj, což je klíčová součást dlouhodobé kampaně nazvané Česko sportuje. Do první základní školy, v tomto případě na pražských Vinohradech, se vydají na hodinu tělesné výchovy olympijští vítězové, reprezentanti či známí sportovci, kteří školáky i učitele seznámí s disciplínami víceboje. Po škole na Vinohradech se stejné akce rozjedou do desítek škol ve všech krajích České republiky.

V Olympijském víceboji nejde jen o to, kdo skočí nebo hodí dál. "Pravým smyslem je zapojit do všech šesti disciplín co nejvíce dětí. Disciplíny se plní během hodin tělesné výchovy, kdy garant (učitel) zaznamenává výsledky žáků a následně je vloží na webové stránky projektu," popisuje akci mluvčí Českého olympijského výboru Alexandr Kliment.

Olympijský víceboj je určen všem základním školám v České republice, které se na webových stránkách www.olympic.cz/olympijskyviceboj zaregistrují. Je také šancí - pro ty nejúspěšnější a nejrychlejší - pomoci si ke sportovnímu vybavení. Prvních 10 přihlášených z každého kraje obdrží startovní set v hodnotě 5 000 korun.

Hlavními tvářemi projektu, který poběží od dubna do června, budou olympijští medailisté, vodní slalomář Vavřinec Hradilek a biatlonistka Veronika Vítková.

Autor:

Další z rubriky

Kandidatura Calgary na zimní hry 2026 žije, rozhodne se v referendu

Olympijské kruhy v jihokorejském Kangnungu.

Kandidatura Calgary na pořádání zimních olympijských her v roce 2026 stále žije. Městská rada ve...

Výzva pro Ledeckou? Elitní snowboardisté cílí na letní hry

Shaun White na skateboardu na X-Games v roce 2011.

Mezi snowboardisty jako by se začal šířit pozitivní virus ambicí: vyhrávat v jejich vlastním rajonu...

Dvě Barbory. Zlaté české naděje pro olympijské Tokio či Paříž

Barbora Malíková si doběhla pro zlato na mládežnické olympiádě v Buenos Aires.

Vyrostou z nich hvězdy pro hry v Tokiu či Paříži? Češky Barbora Seemanová a Barbora Malíková zatím...

Najdete na iDNES.cz