Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akrobat Valenta potěšil rodný Šumperk

18 2002
Šumperk - Na velké finále se připravuje rodiště lyžařského akrobata Aleše Valenty. Sobotní olympijská kvalifikace v Salt Lake City přinesla šumperskému rodákovi vytoužený postup za osmé místo v kvalifikaci. "Aleš ukázal dobré nervy. Je to super," hodnotil Valentův výkon Roman Muška, který sledoval skoky doma s partou kamarádů. Popsal, jak uzavírali sázky. Nejen na umístění českého skokana, ale také, jestli ohromí Ameriku svým novým superskokem.

"Když ho skočí a povede se, bude mít Aleš určitě zlato," předpovídá Muška.

Šumperské hospody hučely před Valentovým vystoupením jako v úle. Atmosféra podle číšníků leckde připomínala pravé olympijské šílenství. Vůbec přitom nevadilo, že jde "pouze" o kvalifikaci.

"Když skákal Aleš, všichni byli v pozoru a fandili," popisoval atmosféru číšník z restaurace Pod Kaštanem Jaroslav Kousal.

Po zdařilém a druhém spíše zajišťujícím skoku si Valenta bez problémů zajistil účast ve finále a hosté jeho výkon uznale ocenili potleskem. Každý z nich ví z řady olympijských přenosů ze Salt Lake City, jak málo stačí, aby i špičkový sportovec propadl sítem kvalifikace.

Cinkají půllitry, na stůl se okamžitě nesou oslavné panáky. "Už se těšíme na úterní finále, jak to Aleš všem natře," dodává Muška.

Autoři:


Témata: Aleš Valenta
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze