Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akrobat Valenta potěšil rodný Šumperk

18 2002
Šumperk - Na velké finále se připravuje rodiště lyžařského akrobata Aleše Valenty. Sobotní olympijská kvalifikace v Salt Lake City přinesla šumperskému rodákovi vytoužený postup za osmé místo v kvalifikaci. "Aleš ukázal dobré nervy. Je to super," hodnotil Valentův výkon Roman Muška, který sledoval skoky doma s partou kamarádů. Popsal, jak uzavírali sázky. Nejen na umístění českého skokana, ale také, jestli ohromí Ameriku svým novým superskokem.

"Když ho skočí a povede se, bude mít Aleš určitě zlato," předpovídá Muška.

Šumperské hospody hučely před Valentovým vystoupením jako v úle. Atmosféra podle číšníků leckde připomínala pravé olympijské šílenství. Vůbec přitom nevadilo, že jde "pouze" o kvalifikaci.

"Když skákal Aleš, všichni byli v pozoru a fandili," popisoval atmosféru číšník z restaurace Pod Kaštanem Jaroslav Kousal.

Po zdařilém a druhém spíše zajišťujícím skoku si Valenta bez problémů zajistil účast ve finále a hosté jeho výkon uznale ocenili potleskem. Každý z nich ví z řady olympijských přenosů ze Salt Lake City, jak málo stačí, aby i špičkový sportovec propadl sítem kvalifikace.

Cinkají půllitry, na stůl se okamžitě nesou oslavné panáky. "Už se těšíme na úterní finále, jak to Aleš všem natře," dodává Muška.

Autoři:


Témata: Aleš Valenta

Další z rubriky

Olympionička Novotná sbírá po tréninku žíněnky


Benátky nad Jizerou V chumlu rychlobruslařů, kteří se několikrát týdně brzy ráno prohánějí po ledové ploše benáteckého...

Norové žádají vrácení dopingových medailí


Oslo Představitelé Norského olympijského výboru vyzvali podle rakouské tiskové agentury APA Mezinárodní...

Mühlegg: Když řeknu vše, vyvolám chaos


Sevilla Tři sportovci přistižení při dopingu během Zimních olympijských her v Salt Lake City se snaží...Najdete na iDNES.cz