Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Akrobatická skokanka Konopová do olympijského finále nepostoupila

Martina Konopová - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

21 2010
Česká akrobatická skokanka na lyžích Martina Konopová se do dvanáctičlenného finále olympijského závodu ve Vancouveru neprobojovala. V dnešní kvalifikaci obsadila při své premiéře pod pěti kruhy 21. místo, k postupu jí scházelo téměř padesát bodů.

Pro Konopovou byla kvalifikace prvním závodem v sezoně. Kvůli vleklým sporům v úseku akrobatických disciplín pouze trénovala na můstcích s dopadem do vody a na hry do Vancouveru se dostala až díky dodatečné nominaci.

"Myslím si, že to v podstatě dopadlo dobře, i když výsledek možná vypadá jinak," řekl trenér Pavel Landa, který s Konopovou spolupracuje poměrně krátkou dobu. "Převzal jsem ji v určitém stavu a jsem realista, takže jsem něco podobného očekával," naznačil Landa, že příliš nepředpokládal, že by jeho svěřenkyně do finále postoupila.

Konopová vsadila na jistotu a předvedla skoky s nižší obtížností než většina z dvaadvaceti soupeřek. Přesto české reprezentantce ani v jednom ze dvou pokusů nevyšel dopad, podruhé dokonce zavadila zády o zem a po výrazných bodových srážkách mohla těžko pomýšlet na elitní dvanáctku. Porazit dokázala jen dvě akrobatky.

"Věřím, že ji to nakopne do dalších závodů a na příští olympiádě bude
lepší," uvedl Landa, podle nějž Konopová v tréninku předvedla několik
solidních skoků a bylo na ní vidět postupné zlepšování. "Je to příslib do
budoucna," dodal bývalý kouč olympijského vítěze Aleše Valenty.

Do finále překvapivě nepostoupila ani obhájkyně zlata z Turína Švýcarka Evelyne Leuová, která upadla při druhém skoku. Kvalifikaci vyhrála Běloruska Alla Cuperová.

Skoky žen - kvalifikace

1. Cuperová (Běl.) 195,76 bodu, 2. Li Ni-na 192,10, 3. Kuo Sin-sin (obě Čína) 189,16, ...21. Konopová (ČR) 115,07 - nepostoupila.

Autor:


Avokádové quacamole
Avokádové quacamole

Rychlovka, kterou zvládne a miluje každý.

Najdete na iDNES.czmobilní verze