Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akrobatka se vydává na své první hry

11 2002
Praha - Akrobatická lyžařka Nikola Sudová by se v Salt Lake City při dobré konstelaci mohla stát podobným překvapením olympijských her jako před čtyřmi lety její kolega Aleš Valenta, v Naganu čtvrtý. Devatenáctiletá jezdkyně v boulích letos jako první Češka postoupila do finále závodu Světového poháru.

Sudová je momentálně osmá v pořadí disciplíny ve Světového poháru a má dostatek kuráže, aby v Salt Lake City šokovala. "Chci určitě mezi finálovou dvanáctku," má Sudová jasný cíl. 

Do Ameriky odletí Sudová v sobotu jako druhá česká olympionička. První vyrazil před týdnem skokan Valenta. Před začátkem olympiády absolvuje závody Světového poháru v Lake Placid 18. až 20. ledna a podle únavy a svého pocitu ještě 27. ledna v Blackcombu.

Před odletem Sudová již vyfasovala olympijské vybavení, oblečení, kufry a balila na poslední chvíli. Do tašek přibrala i několik talismanů. "Dostala jsem od kamarádek meditační hudbu, kterou budu poslouchat až mě budou všichni štvát. A mám dva plyšáky, jednu kačenu a malého méďu," prozradila Sudová.

Na své první olympijské hry se těší a odborníci zavětřili možné překvapení. "Holky na Svěťáku ze mě trochu mají respekt," vytušila. K úspěchu musí zvládnout především samu sebe a v tom tuší možnou zradu. "Mám obavy, že začnu zmatkovat, moc chtít a vše pokazím. Nejhorší to bude před startem," odhadla Sudová.

Olympijská trať je podle Sudové jednou z nejnáročnějších na světě. "Je na hranici všech parametrů," řekl o 260 metrů dlouhém prudkém svahu. "Je nejdelší a nejobtížnější, ale až vyjedu na trať, tak mě všechen strach přejde," uvedla Sudová.

Autor:


Nejčtenější

bazar-sport-kola
bazar-sport-kola

Sportovní výbavu levněji? Na našem bazárku ano.

Najdete na iDNES.czmobilní verze