Akvabela půjde z Atén do vězení

9 2004
Praha - Americká akvabela Tammy Crowová bude mít v Aténách problémy, aby vykouzlila na rozhodčí úsměv. Dva měsíce po návratu z Atén totiž musí nastoupit do vězení. V únoru způsobila autonehodu, při které zemřeli dva lidi. Poprvé v historii amerického sportu je členem na olympijské výpravy odsouzený člověk.

"Řídila jsem a všude kolem bylo krásně ticho. Pak si jen pamatuji, jak jsem se vzbudila a slyšela hlasy. Bylo to jako ve snu," vzpomíná Tammy Crowová na jeden z únorových dnů. Nebyl to sen, a už vůbec ne hezký.

Cestou na lyžařský výlet zemřel při autonehodě její přítel Cody Tatro a dvanáctiletý Brett Slinger. Středoškolský učitel vzal na výlet jednoho ze svých žáků. A domů se ani jeden nevrátil.

"Co se stalo?" ptala se Crowová. Nepamatovala si nic. Až když v nemocnici čekala na ošetření, řekli jí to: Sjela jste ze zasněžené silnice a autem trefila sloup u cesty. Vaši přátelé jsou mrtví.

"Byl to šok. Stále jsem si říkala: To ne! Je to chyba, musel to být někdo jiný," řekla deníku Washington Post. Sama si při nehodě čtyřikrát zlomila ruku, kterou ji museli zpevnit jedenácti šrouby a titánovou destičkou. "To mě tehdy vůbec nezajímalo," dodala.

Jeden horší okamžik střídal druhý. V nemocnici se loučila s vidinou startu na olympijských hrách. Když ji pak soudce obvinil ze zabití, nevěděla ani, jestli ještě bude dál trénovat.

Argumenty proti ní? Den před jízdou byla údajně na party a spala jen dvě hodiny. Policista, který byl u nehody první, prý z jejího dechu cítil alkohol. Ale krevní zkouška byla negativní. Závěr vyšetřování byl jednoznačný: příliš rychlá jízda.

Okolí se rozdělilo na dvě části. Rodina přítele ji podporovala, matka dvanáctiletého kluka netajila zlobu. "Každý děláme chyby. Ale důležité je, abychom byli všichni za své chování zodpovědní. A to ona nebyla," řekla Devon Slingerová.

Členka amerického týmu v synchronizovaném plavání dostala trest ve výši tří měsíců nepodmíněně, další tři roky podmíněně a rodičům Bretta Slingera musí vyplatit odškodné 22 000 dolarů. "Je mi to líto. Moc ráda bych to všechno vrátila zpátky," řekla nedávno k tragédii Tammy Crowová.

Soud k ní byl shovívavý. K výkonu trestu má nastoupit až 25. října a může tedy startovat na olympijských hrách! "Dostala výjimku, pro kterou není důvod," tvrdí však rodiče Bretta Slingera. A když Crowová říká, že bude v Aténách závodit za Cody Tatra a Bretta Slingera, dodávají: "Ať už o našem klukovi ani nemluví." Pro Crowovou nebude lehké se usmívat.

Autor:

Nejčtenější

Spolupráce ČOV a Škody končí. České olympioniky bude podporovat Toyota

Olympijské kruhy

Český olympijský výbor bude mít od roku 2019 nového generálního partnera. Škodu Auto, se kterou ČOV...

Další z rubriky

Devátá medaile pro Železného


Atény Osm medailí přivezl český olympijský tým z Atén. Devátou si zaslouží Jan Železný. Za celoživotní...

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Jak si vedlo 142 českých olympioniků

Bába, Capalini, Šebrle

Atény Výprava 142 českých sportovců na olympiádě přivezla z Atén 8 medailí a řadu dalších míst těsně pod...

Najdete na iDNES.cz