Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


  • Pátek 20. října 2017 Vendelín

Akvabely jsou v poločase boje o Londýn. V tom druhém budeme lepší, tvrdí

NAKROČENO K OLYMPIÁDĚ. Akvabely Soňa Bernardová (vlevo) s Alžbětou Dufkovou držely po polovině kvalifikačního závodu 11. pozici. | foto: Petra Saturková

18 2012
Londýn (Od zpravodaje iDNES.cz) - Dřely jako nikdy v životě. A když se jim někdy ráno do tréninku nechtělo, opakovaly si: "Musíme, v Londýně přece chybět nemůžeme." Akvabely Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou bojují ve městě nad Temží o poslední šanci v olympijské kvalifikaci. Buď teď úspěch, nebo v létě olympijský závod u televize. Jsou v polovině mise, v pátek je čeká jejich silnější volný program.

"Dobrý pokus," pochvalovala si Dufková úvodní technickou, tedy předepsanou část závodu. "Byly tam i slabší momenty," musela uznat Bernardová. "Vylepšení si, doufám, necháme na olympiádu," reagovala zase Dufková.

Když už stály na molu a vydechovaly svoji dvouapůlminutovou dřinu, na tabuli naskočilo:

Provedení: 43,000 bodů
Celkový dojem: 43,100
Celkové skóre: 86,100

Objaly se a mávaly to tribun. V ten moment byly české závodnice třetí, za nimi se na vystoupení chystalo ještě dvacet párů, trenéři ale věštili: Mělo by to vyjít. V pátek ve volném programu budou holky silnější. Nakonec byla česká dvojka v polovině cesty jedenáctá.

Na poslední olympijskou šanci v londýnském plaveckém centru sází 34 párů akvabel. Mimo jiné z Malajsie, Kolumbie, Mexika. A česká dvojka mezi nimi musí skončit nejhůř patnáctá, aby se vyhnula nedělnímu druhému kolu.

"Plavalo se výborně, jsme opravdu dobře připravené, " ujistila mladší z dua. Závěrečná dřina byla totiž pekelná, dril střídal dril, těsně před olympijskou kvalifikací strávily tucet dnů v Kalifornii se svým koučem-choreografem, sestavy pilovaly do umdlení.

"Tato sezona byla hodně zaměřená na přípravu se zahraničními trenéry," vysvětlila Bernardová. Proto se české blondýnky každý měsíc snažily buď pozvat trenéra k sobě, nebo za ním vycestovat.

"Vůbec celou sezonu jsme pojaly dost komplexně a snad jsme nic nepodcenily," vyprávěla zkušenější z dvojice. Nikdy tolik nemakaly, v trénincích střídaly kondiční plavání, suchou přípravu, relaxační hodiny, fyzioterapii i jógu. "Snad se nám to zúročí," přejí si.

V pátek ve volném programu předvedou novou sestavu, kterou na mezinárodní scéně ještě neprezentovaly a kterou jim sestavil světově uznávaný choreograf Stephane Miermont. Dufková před druhým poločasem, který definitivně o (ne)účasti v Londýně rozhodne, slibuje: "Sestava je vypilovaná. Už se na to těšíme."

Autor:
Najdete na iDNES.czmobilní verze