Akvabely budou v Aténách bojovat o olympiádu

14 2004
Atény - České synchronizované plavkyně Soňa Bernardová a Iva Bursová mají obrovskou šanci se kvalifikovat na aténskou olympiádu. Ve čtvrtek a v pátek je přímo v Řecku čeká závod, z něhož postoupí čtyřiadvacet dvojic. Přihlášeno je 39 párů a pokud české reprezentantky budou do dvacátého místa po pátečním prvním volném programu, mají olympiádu jistou.

"Pevně věřím, že se jim to podaří," řekla trenérka českého páru Šárka Dvořáková, jež do Atén neodcestovala kvůli nemoci. Bernardová s Bursovou loni skončily na mistrovství světa sedmnácté.

"Holky poctivě trénovaly a já věřím, že to horší nebude, i když kvalita závodů bude o něco lepší," doplnila. 

Ve čtvrtek dopoledne se uskuteční technický program, z něhož všechny dvojice postoupí do pátečního prvního volného programu.

Dvacítka bude mít jistý start v Aténách, o zbývajících čtyři místa se utká osm párů v druhém volném programu v sobotu. Jistou účast má duet a tým pořádající země.

Změna může nastat v případě, pokud mezi kvalifikovanými duety nebude zastoupena země, jejíž celek obsadí v Aténách v soutěži týmů nejhůře osmou pozici.

Pak by jakákoliv dvojice z tohoto celku postoupila na olympiádu na úkor nejhoršího duetu ze soutěže dvojic. "Taková situace však nastane je stěží," řekla Dvořáková.

České akvabely strávily před sezonou téměř tři měsíce na soustředění v USA, od začátku dubna ladí výkonnost ve sportovním komplexu na řeckém ostrově Syros, kde našly ideální tréninkové podmínky.

Po kvalifikaci si odskočí na dva dny domů a následně je čeká další příprava v Kalifornii.

"Druhý květnový týden nás čeká mistrovství Evropy v Madridu a pak bychom se rádi vrátili na ostrov Syros," plánovala Dvořáková, jež je se svými svěřenkyněmi v každodenním telefonickém kontaktu.

"Jinak se o ně stará americká trenérka, jež je zná ze soustředění v USA," dodala Dvořáková.

Autoři: ,

Nejčtenější

Károlyi má cenu Mezinárodního olympijského výboru, gratuloval mu i Gott

Ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi převzal ocenění...

Ombudsman Českého olympijského výboru (ČOV) Alexander Károlyi dnes převzal cenu Mezinárodního...

Další z rubriky

Romane, milujeme tě, volali v Rychnově


Rychnov nad Kněžnou Ranní slunce odhaluje městečko schované v údolí. Rychnov nad Kněžnou, místo, jež desetibojař Roman...

Největší vítězové umlčeli válku


Atény Nezískali medaili, přesto jsou vůbec největšími hrdiny her. Podařilo se jim mnohem víc, takřka...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Najdete na iDNES.cz