Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akvabely čeká olympijská kvalifikace

17 2004
Brno, Sacramento - V teple slunné Kalifornie se chystají na olympijskou kvalifikaci v synchronizovaném plavání české reprezentantky Soňa Bernardová a Iva Bursová z Tesly Brno. Boj o 24 míst v soutěži dvojic proběhne od 14. do 18. dubna přímo v dějišti srpnových her - v Aténách.

"Cílem českých plavkyň je skončit do patnáctého místa, což by mělo být v silách Bernardové s Bursovou. Tímto výsledkem by potvrdily, že patří mezi světovou špičku," řekla předsedkyně sekce synchronizovaného plavání Marta Drochytková.

Obě české akvabely už byly v Kalifornii měsíc na soustředění na sklonku loňského roku. "Za tuto dobu udělaly pod vedením trenérky Šárky Dvořákové hodně práce.

V domácím prostředí se Bernardová s Bursovou představí po návratu z USA na mistrovství republiky, které se koná 27. a 28. března v Brně," uvedla Drochytková.

Hned po olympijské kvalifikaci se koncem dubna uskuteční výběrové řízení na trenérku seniorské reprezentace. Přihlásily se pouze dvě uchazečky: dosavadní trenérka Dvořáková a její svěřenkyně Bursová, která by chtěla do trenérské role přejít po olympijských hrách v Aténách.

"Naším záměrem do budoucna je zejména rozšíření základny synchronizovaných plavkyň tak, abychom daly dohromady i silný tým," dodala Drochytková.

Autoři: ,


Nejčtenější

Křik ženského pelotonu. Cyklistkám se nelíbí trať na olympiádě v Tokiu

Zlatou medaili v silničním závodu s hromadným startem v Riu vyhrála po...

Pořadatelé letní olympiády v Tokiu 2020 zveřejnili tratě mužského a ženského silničního závodu....

Další z rubriky

Nejdokonalejší plavecké tělo na světě


Atény Firma Speedo mu slíbila milion dolarů, pokud vyloví z olympijského bazénu v Aténách sedm zlatých...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...Najdete na iDNES.cz