Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Akvabely odletí na hry jako první

Akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová - České akvabely Soňa Bernardová a Iva Bursová už mají účast na olympijských hrách jistou.

22 2004
Brno - Soňa Bernardová držela telefon u ucha a pečlivě si zapisovala pokyny, kterým naslouchala. Když mobil položila, podívala se na svůj přeplněný seznam a kolegyni Ivě Bursové s úsměvem řekla: "Ještě musíme odfaxovat kopii letenek." Brněnské akvabely prožívají v poslední době perné dny. Kromě dvoufázového tréninku totiž dolaďují i svůj nedělní odlet do Řecka.

"Máme teď velký blázinec, už aby byla neděle" přiznává Bursová, jež bude společně se svou partnerkou prvními českými olympioniky, kteří do Řecka vyrazí. "Vážně? Potřebujeme mnohem delší čas na aklimatizaci," ví Bernardová.

Dlouhé soustředění a kočovný život, to k synchronizovaným plavkyním patří. Na přelomu roku strávily čtyři měsíce ve Spojených státech, v červnu pro změnu tři týdny na řeckém ostrově Syros. Právě tam zamíří i v neděli, našly zde ideální podmínky k trénování a rády se vyhnou aténskému zmatku.

"Ale na slavnostní zahájení se chystáme, bude to velký zážitek," tvrdí Bursová. Do olympijské vesnice se pak pár přesune dva až tři dny před začátkem soutěže, tedy kolem 20. srpna. Předtím bude dvojice ještě měsíc pilovat svou sestavu. "Už žádné nové prvky, půjde o celkovou synchronizaci, vše musí ladit," říká Bernardová.

Stejný dril do nekonečna prožívají akvabely i nyní v Brně, každý den mají na programu dvoufázový trénink a k tomu ještě hodinový rozbor u videa. "Hledáme chyby, pořád je co zlepšovat," prohlašuje Bernardová.

Jen dnes svůj zaběhnutý režim posledních dnů pozměnily. Dopolední přípravu vystřídal "výlet" do Prahy. Dvojice musí  vyzvednout letenky a nafasovat olympijské obleky. "A hlavně to ještě všechno zabalit," má už předem obavy Bursová. Vždyť odlet se blíží, svou olympijskou misi začnou už v neděli.

Autor:


Další z rubriky

Slavné politiky ubytoval řecký miliardář


Atény Václav Klaus objal Kateřinu Kůrkovou, políbil ji na tvář a řekl: „Málem jsem to nepřežil. Jsem rád,...

Šestý muž z Atén na Peking nemyslí


Plzeň Nepózoval fotografům, zůstal ve stínu bronzového kolegy Libora Capaliniho. Ale uvnitř cítí...

Capalini si užil večery. Zvyká si na slávu


Praha Třebaže už má doma pěknou medailovou sbírku, nic nepřekoná olympijský bronz z Atén. Moderní...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz